Pénzeső a gazdálkodókra: 400 milliárd forintra pályázhatnak

Több tízezer hazai gazdálkodót érint a napokban kiírt új ÖKO és új Agrár-környezetgazdálkodási (AKG) pályázat – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). Az AKG pályázat keretösszege 360 milliárd forint, ami meghaladja az előző két ötéves támogatás összegét is; az ÖKO kerete 40 milliárd forint.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Agrár-környezetgazdálkodás kifizetés (röviden: AKG; VP4-10.1.1-21) valamint az Ökológiai gazdálkodásra történő áttérés, ökológiai gazdálkodás fenntartása (röviden: ÖKO; VP4-11.1.1.-11.2.1.-21) pályázati felhívás 2021. szeptember 24-én jelent meg.

Mindkét pályázat beadására 2021. október 25. és november 25. közt van lehetőség, a Magyar Államkincstár elektronikus felületén. A pályázatok kötelezettségvállalási időszaka – 2022. január 1-jétől kezdődően – három év, a támogatási intenzitás 100 százalék. Olyan ültetvénnyel is lehet pályázni, ami még nem eltelepített 2022. január 1-ig, ez esetben nyilatkozni kell a későbbi eltelepítésről.

AKG pályázat:

Az AKG pályázat 360 milliárd forintos keretösszeggel került meghirdetésre, ami önmagában is több, mint ami az előző két ötéves támogatásra összesen rendelkezésre állt. A támogatás minden mezőgazdasági termelő számára elérhető. A VPAKG2015-höz hasonlóan 16 tematikus előíráscsomagból lehet választani. A támogatási kérelem benyújtásánál többlet pont jár egyebek közt akkor, ha a terület több mint fele Natura 2000 terület, nitrátérzékeny terület vagy VTT terület. A 300 hektárnál kisebb gazdaságok szintén többlet pontot kapnak, ahogy a szaktanácsadást igénybe vevők, valamint az AKG-ban korábban részt vettek is.

A felhívásról bővebben itt és itt olvashat. ÖKO pályázat:

Az ÖKO pályázat 40 milliárd forintos keretösszeggel került meghirdetésre: ökológiai gazdálkodás fenntartására és arra való áttérésre lehet pályázni. A kötelezettségvállalás teljes időtartama alatt ökológiai gazdálkodás minősítési előírásainak megfelelő gazdálkodást kell folytatni (szántó, gyep, ültetvény földhasználati kategóriában, az átállás alatt levő és az átállt területeknél egyaránt). A támogatás minden mezőgazdasági termelő számára elérhető. A támogatási kérelem benyújtásánál többlet pont jár többek közt akkor, ha a pályázó szerepelt az előző ÖKO programban, ha szaktanácsadóval kötött szerződéssel rendelkezik, illetve ha a gazdaság összterületéhez viszonyítva – adott földhasználati kategóriában – a programba bevinni kívánt terület aránya minél nagyobb.

A felhívásról további részleteket itt és itt talál.

 

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo