„Egy pályázatot mindig akkor kell beadni, amikor a lehetőség elérhető, és tudjuk, hogy bár nem azonnal, de az elkövetkező 2-3 évben szüksége lesz a cégünknek fejlesztésre” – hangsúlyozza Szűcsné Hován Szilvia. „Nem jelennek meg minden évben ugyanarra a területre vonatkozó pályázatok, ki kell használni az elérhető támogatásokat!”
A következő hetekben, hónapokban az agrár és az innovációs pályázatok lesznek túlsúlyban, több támogatási forma között találhatják meg a vállalkozások a számukra megfelelőt.
Finanszírozási lehetőségek feldolgozóüzemek, állattartó telepek és díszkertészek számára
Szeptember 17-én indul a feldolgozóüzemek támogatási pályázata, a vállalkozások 200 millió forinttól 5 milliárd forintig kérhetnek támogatást. A pályázat segítségével egyebek mellett új üzem építése, eszközök, gépek, gyártósorok beszerzése, meglévő épületek felújítása, korszerűsítése, energetikai beruházások finanszírozása, zöldmezős beruházás valósulhat meg. A támogatási igényt az élelmiszer-ágazatban, illetve az italgyártás területén működő cégek is benyújthatják,, teljes üzemek újulhatnak meg.
Szeptember közepén és októberben érkezik az állattartó telepek pályázata két kiírásban, majd ezt követően a díszkertészek ágazatfejlesztési pályázatai érhetők el. Utóbbira zöldterület-kezelők is benyújthatják a pályázatukat, nem előírás, hogy mezőgazdaságból származó bevétellel is rendelkezzenek, de a zöldterület-kezelést TEÁOR kóddal kell igazolni.