Az év elejétől november végéig - teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal jelentése - a kereskedelmi szálláshelyekre több mint 3 millió külföldi vendég érkezett, akik 9,9 millió vendégéjszakát töltöttek el. A vendégek száma egytizedével, az éjszakák száma 3%-kal növekedett az egy évvel korábbihoz képest.
A külföldivendég-forgalom bővülése - az eltöltött vendégéjszakák száma alapján - a Budapestet is magába foglaló Közép-Magyarország régióra koncentrálódott, ahol a szálláshelyek közel egyötödével több éjszakát regisztráltak, mint 2003 január-novemberében. A Dél-Alföld régióba az előző évihez hasonló forgalom irányult, míg a többi tervezési-statisztikai régióban kisebb-nagyobb mértékű csökkenést mértek. A két legkedveltebb régió Közép-Magyarország és Nyugat-Dunántúl volt a külföldiek körében. Az egyes szállástípusokba irányuló külföldi forgalmat eltérő tendenciák jellemezték a vizsgált időszakban. A szállodák forgalma az átlagos értéket meghaladóan növekedett, a fellendülés az öt-, négy- és háromcsillagos szállodákat jellemezte, és a legmagasabb kategóriájú, ötcsillagos házakban volt a legnagyobb mértékű. A gyógyszállókban 7%-kal több éjszakát töltöttek el külföldiek, mint 2003 hasonló időszakában. A többi szállástípusban (panziókban, turista- és ifjúsági szállókban, üdülőházakban és kempingekben) jelentős visszaesés figyelhető meg. Az EU-15 országaiból érkezett a külföldi vendégek közel kétharmada, akik 7 millió éjszakát vettek igénybe a kereskedelmi szálláshelyeken. A vendégek száma 9, az éjszakák száma 2%-kal haladta meg a 2003 azonos időszakit. A négy legfontosabb küldő ország közül Németországból és Ausztriából mérséklődött, Olaszországból és az Egyesült Királyságból jelentősen megélénkült a vendégforgalom.
A vizsgált időszakban a kereskedelmi szálláshelyek több mint 3 millió belföldi vendéget fogadtak, az általuk eltöltött vendégéjszakák száma meghaladta a 7,6 milliót. A vendégek száma 2, a vendégéjszakák száma 4%-kal alacsonyabb volt az egy évvel azelőttinél. A szállodákat összességében enyhe növekedés jellemezte, a vendégek száma 4, a vendégéjszakák száma 1%-kal nőtt. A gyógyszállodák a belföldivendég-forgalom jelentős élénküléséről számoltak be.
A második legkedveltebb szállástípusban, a panziókban 4%-kal csökkent a belföldiek vendégéjszakáinak száma, viszonyítva az előző év azonos időszakához. A tervezési-statisztikai régiók közül Közép-Magyarországon a belfödivendég-forgalom kismértékű növekedése, a többi régióban mérséklődése figyelhető meg.
November végéig a szállodák átlagosan 48%-os szobakihasználtsággal működtek, ami az előző év azonos időszakinál 3 százalékponttal magasabb volt.
A januártól november végéig tartó időszakban a kereskedelmi szálláshelyek több mint 175 milliárd forint bevételt realizáltak, ami folyó áron 13%-kal volt több, mint 2003 hasonló időszakában. Ezen belül a szállásdíjbevétel 11, a szálláshelyi vendéglátás 16, az egyéb szolgáltatások bevétele 14%-kal bővült. A szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás nemzetgazdasági ág együttes fogyasztóiár-indexe január-novemberben 10%-os növekedést jelez.
Az év első tizenegy hónapjában 33,9 millió külföldi határátlépést jelentett a Határőrség. A magyar állampolgárok több mint 16 millió alkalommal lépték át az ország határait, határátlépéseik száma 22%-kal haladta meg azelőző év azonos időszakit. A Ferihegyi repülőtér külföldi forgalmában 25%-os, magyar forgalmában 17%-os növekedés volt.