Az IWG közzétett kutatása szerint a hibrid munkavégzés lehetővé teszi, hogy a vállalkozások ötödével* csökkentsék az energiafelhasználást. Ez elérhető azzal, hogy a nagy, belvárosi irodát kisebb és energiatakarékosabb irodaterekre cserélik, vagy rugalmas munkaterületekre váltják.
A rugalmas munkaterületek globális piacának vezető szolgáltatója, a Regus és Spaces márkáiról jól ismert IWG, több mint 500 olyan vállalat vezetőjét és létesítménygazdálkodóját kérdezte meg, ahol bevezetésre került a hibrid munkavégzés. Az eredményekből egyértelműen látható, hogy az átlagos energiafogyasztás 19 százalékkal csökkent a hibrid munkavégzés bevezetése óta.
A Föld napja (április 22.) előtt készült tanulmány jelentős környezeti és gazdasági előnyökre mutatott rá ott, ahol a drága belvárosi irodahelyiségeket felváltják a hibrid munkamodelleket használó lakóhelyekhez közeli kisebb, regionális irodák és co-working munkahelyek.
A válaszadók (44 százalék) közel fele negyedével (25 százalék) csökkentette a hagyományos irodaterületeit, amely egyértelműen az energiafogyasztás és a működési költségek jelentős csökkenéséhez vezetett. További 19 százalékuk még nagyobb mértékű csökkentést ért el az ezen felüli (26-50 százalékos) irodaterület leépítéssel. A megkérdezettek 84 százaléka szerint a hibrid munkamodell bevezetése kulcsfontosságú a vállalat teljes energiafelhasználásának és szénlábnyomának csökkentésében. Még nagyobb csökkenést jósolnak, hiszen a vállalkozások 79 százaléka további lehetőséget keres az energiafogyasztás csökkentésére, például meglévő irodahelyiségeik leépítésével vagy rugalmas munkaterületek bevezetésével.