Megalakult a huszonnégy tagú Észak-alföldi Regionális Munkaügyi Tanács, amely a régióban a három megyei munkaügyi tanácsot váltotta fel. A tanács megválasztotta ügyvivőit: 2007-ben a munkaadói oldal szóvivője Tokár István, a Magyar Iparszövetség delegáltja, a munkavállalói oldalt Timkó József, az önkormányzati oldalt pedig Pajna Zoltán, Debrecen alpolgármestere képviseli, aki ellátja a soros elnöki feladatokat is
A regionális munkaügyi tanács döntött a munkaerő-piaci alap foglalkoztatási alaprésze ez évi 8 milliárd 28 millió forintos keretének felosztásáról. Ebből az összegből Jász-Nagykun-Szolnok megye 1 milliárd 694 millió forinttal részesedik, ami 2,9 százalékkal több, mint az előző évi keret volt. Bértámogatásra 491 millió forint, közhasznú munkavégzés támogatására 439 millió, képzésre 406 millió forint jut A foglalkoztatási alap szétosztásánál a hátrányos helyzetű térségek, illetve rétegek előnyt élveztek, de elsődleges szempontként kezeli a tanács a foglalkoztatottsági, illetve szakképzettségi szint növelését is. Az észak-alföldi régióban 50 százalék a szakképzetlen réteg aránya, ezért fontos, hogy minél több embert bevonjanak a képzésbe: ilyen a "Lépj egyet előre!" program, amelyet újra elindítanak. Nyíregyházán szervezik a munkaerő-piaci programokat, a humánszolgáltatást. A szakmai feladatokat segítő tevékenység, az informatika, a jog, a humánpolitika székhelye Debrecenben van. Szolnokra került a belső ellenőrzés, és ide sorolták a rehabilitációs feladatokat is.
Az Észak-alföldi régióban egyébiránt tovább nőtt a tartós munkanélküliség ez év januárjában az egy évvel korábbihoz képest. A növekedés mértéke meghaladta a nyolc százalékot, az érintettek száma 29,5 ezer fő. A nyilvántartott álláskeresők száma a régióban 104 ezer 312 fő volt januárban, ami 2,1 százalékkal több, mint az előző év hasonló időszakában volt.