Matolcsyt követheti Európa

Az euróválság hosszú időre megoldódni látszik, a jövő legsúlyosabb problémája Gilles Bransbourg francia befektetési stratéga szerint az, hogy a társadalmak elöregedését sem uniós, sem nemzetállami szinten nem tudják majd másként kezelni, mint erősödő adóztatással. A tanácsadó szerint Magyarország után többen a nyugdíjvagyonhoz nyúlhatnak, a ma még unortodoxnak minősített út válik általánossá. A jelenlegi környezetben az ex-bankár a kisbefektetőknek azt ajánlja, hogy ne sztárbefektetők ajánlásait kövessék, hanem azt figyeljék, hogy azt, hogy az államok hová teszik a pénzt.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nem csak időlegesen, hanem hosszú-hosszú időre, talán véglegesen visszatért a nemzetközi bizalom az euró iránt, ugyanis a legutóbbi euró-csúcson mindenki számára bebizonyosodott, hogy igenis lesz közös pénzügyi felelősségvállalás. Mindezért nagy köszönet jár Németországnak - mondja Gilles Bransbourg francia befektetési stratéga, ex-bankár, a Deutsche Bank és több más globális vezető pénzintézet jelenlegi tanácsadója, aki egyúttal a new yorki egyetem gazdaságtörténésze is.


Egy sor európai állam rá fogja tenni a kezét a nyugdíj-megtakarításokra

A szakember az alapblog.hu-nak adott interjúban ugyanakkor érzékelteti, hogy Európa legsúlyosabb problémáját, tudniillik a társadalmak elöregedését sem uniós, sem nemzetállami szinten nem tudják másként kezelni, mint a polgárok, Nyugaton elsősorban az idősebb emberek mind erőteljesebb adóztatásával. Gilles Bransbourg szerint Magyarország után - így vagy úgy - de egy sor más európai uniós országban is rá fogja tenni a kezét az állam a nyugdíj-megtakarításokra. Ha nem is államosítással, de nyugdíj-megtakarítások, illetőleg a nyugdíjak egyre keményebb megadóztatásával.

„Az adóztatás nem más, mint konfiskálás, az állam ráteszi a kezét a magánvagyonok egy részére. Állami lefoglalás. Ez történik majd lassan mindenütt. Persze nevén sehol sem nevezik a gyermeket, de a gyakorlatban Európa-szerte ezt fogják csinálni, mert nincs más választása az államnak a fogyatkozó és elöregedő társadalomban" - válaszolta a stratéga.

Sarcolva lesz mindenki

Gilles Bransbourg úgy látja, hogy a magyar kormány non-orthodoxnak nevezett gazdaságpolitikája „válik majd normálissá mindenütt és attól kezdve ez számít majd ortodoxnak. A következő években az európai államok, kormányok - jobb híján, saját túlélésük érdekében - mindent elkövetnek majd, hogy a polgárok ne adósodhassanak el, de ne is gyarapodhassanak. A megtakarítások nem fognak semmit sem hozni a konyhára, ugyanakkor sarcolva lesz mindenki: remélhetőleg azonban a gazdagok, tehetősek jobban, a szerény jövedelműek kevésbé" - emelte ki.

Amerikai-európai devizaháború
Gilles Bransbourg szerint az euró nem értékelődik le számottevően a dollárhoz képest. „Valójában az Egyesült Államok és Európa között a felszín alatt hosszú évek óta folyik egy deviza-háború és e tekintetben az amerikaiak szokták a csatákat megnyerni. Megfigyelhettük elégszer, hogy ahányszor csak komolyabban megerősödik a dollár, amerikai részről menetrendszerűen előállnak olyan jegybanki, politikusi nyilatkozatokkal, gazdasági-pénzügyi jelentésekkel, amelyekkel – szerintem direkt – gyengítik a zöldhasút. Hogy az euróválság legsúlyosabbnak tartott heteiben sem tudott a dollár 1,20 alá erősödni, számomra rendkívül sokatmondó. Ez a határszint, ez az ellenállási szint szerintem fennmarad – a következő egy évben mindenképpen” – véli a stratéga.

Az államokat érdemes követni befektetéskor

A világhírű Amerikai Numizmatikai Társaság  főkurátoraként, régi korok pénzeinek szakértőjeként és a Newsweek magazin publicistájaként is elismert interjúalany szerint páratlan inflálódás megy végbe a műalkotások, valamint az arany, az ezüst, az érmék piacán, az arany ára pillanatok alatt akár harminc százalékot is veszíthet jelenlegi értékéből.

Így a stratéga azt tanácsolja a kisbefektetőknek, hogy mindig csak az állam, például a német állam „kezét figyeljék", azt érdemes utánozni. Ma tehát például európai bankpapírokat, továbbá a rendkívül olcsó görög, esetleg spanyol részvényeket, államkötvényeket és ingatlanokat érdemes vásárolni. Arra is felhívja a figyelmet, hogy mindeközben egyfajta devizaháború folyik Európa és Amerika között, az Egyesült Államok erőnek erejével következetesen akadályozza, hogy a dollár tovább erősödjék az euróval szemben.

A teljes interjú innen közvetlenül is elérhető.

Véleményvezér

Sok nagy okos már világháborút lát

Sok nagy okos már világháborút lát 

Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat

Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat 

A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo