Magyar és szingapúri, két jóbarát

Magyarország célja, hogy Szingapúr stratégiai partnerévé váljon, ebben kiemelkedő szerepe lehet a logisztikai, technológiai, kutatás-fejlesztési területeknek - mondta Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter a magyar-szingapúri üzletember találkozón.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A miniszter úgy vélte, hogy Magyarországnak hasonló szerepe van Közép-Kelet-Európában, mint korábban volt Szingapúrnak Dél-Kelet-Ázsiában. Szingapúr mára logisztikai központtá vált a térségben, mivel a világ egyik legstabilabb üzleti környezetét alakította ki, sikeresen használta ki az ország földrajzi elhelyezkedését - tette hozzá.

Li Hszien Lung szingapúri miniszterelnök úgy vélte, magyarországi kapcsolataik révén új gazdasági lehetőségek jöhetnek létre a térségben. Szavai szerint a két ország sokat tud egymástól tanulni. A miniszterelnök hozzátette, hogy Szingapúrnak Közép-Kelet-Európával "még nem annyira" fejlettek a gazdasági kapcsolatai. A miniszerelnök hivatalos magyarországi látogatása kapcsán 26 tagú üzleti delegáció érkezett Magyarországra. A látogatás során a két ország közötti kutatás-fejlesztési keretmegállapodást kötöttek.

Közös indulás

Az üzleti fórumon közös magyarországi piaci megjelenésről kötött együttműködési megállapodást az Albacomp és a szingapúri ST Electronics vállalat. Ennek értelmében a két cég a jövőben közösen indul magyarországi informatikai tendereken a verseny- és a közszférában egyaránt.

A két vállalat a megállapodás részeként elsőként egy tömegközlekedési és egy e-kormányzati tenderen vesz részt közösen. A cégek az együttműködésnek köszönhetően több mint 100 millió dollár forgalmat várnak a közeljövőben.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a Szingapúrból származó behozatal érteke 68,9 milliárd forint volt január-júliusban, ami 0,3 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest. A Szingapúrba irányuló magyar kivitel értéke 16,7 milliárd forintot tett ki, ez 11,7 százalékos emelkedés 2006 azonos időszakához viszonyítva.

Az ITDH Magyarországi Befektetésösztönzési és Kereskedelemfejlesztési Kht. adatai szerint a Szingapúrból származó tőke volumene 2004 óta csökken. 1998-tól 2007 első negyedévéig a közvetlen szingapúri tőkebefektetések nagysága az újrabefektetett tőkével együtt - az MNB statisztikája szerint - Magyarországon mintegy 67,4 millió dollárra becsülhető. A szingapúri tőkebehozatal ösztönzése különösen az elektronikai, informatikai, távközlési és logisztikai ágazatba érkező külföldi működőtőke beruházások terén érdeke Magyarországnak.

Magyarországon mintegy 20 szingapúri székhelyű vállalat tart fenn állandó irodát.

Véleményvezér

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.
Elszabadultak a Magyar Posta árai

Elszabadultak a Magyar Posta árai 

Ez most nem finom.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo