Magyar és szingapúri, két jóbarát

Magyarország célja, hogy Szingapúr stratégiai partnerévé váljon, ebben kiemelkedő szerepe lehet a logisztikai, technológiai, kutatás-fejlesztési területeknek - mondta Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter a magyar-szingapúri üzletember találkozón.

A miniszter úgy vélte, hogy Magyarországnak hasonló szerepe van Közép-Kelet-Európában, mint korábban volt Szingapúrnak Dél-Kelet-Ázsiában. Szingapúr mára logisztikai központtá vált a térségben, mivel a világ egyik legstabilabb üzleti környezetét alakította ki, sikeresen használta ki az ország földrajzi elhelyezkedését - tette hozzá.

Li Hszien Lung szingapúri miniszterelnök úgy vélte, magyarországi kapcsolataik révén új gazdasági lehetőségek jöhetnek létre a térségben. Szavai szerint a két ország sokat tud egymástól tanulni. A miniszterelnök hozzátette, hogy Szingapúrnak Közép-Kelet-Európával "még nem annyira" fejlettek a gazdasági kapcsolatai. A miniszerelnök hivatalos magyarországi látogatása kapcsán 26 tagú üzleti delegáció érkezett Magyarországra. A látogatás során a két ország közötti kutatás-fejlesztési keretmegállapodást kötöttek.

Közös indulás

Az üzleti fórumon közös magyarországi piaci megjelenésről kötött együttműködési megállapodást az Albacomp és a szingapúri ST Electronics vállalat. Ennek értelmében a két cég a jövőben közösen indul magyarországi informatikai tendereken a verseny- és a közszférában egyaránt.

A két vállalat a megállapodás részeként elsőként egy tömegközlekedési és egy e-kormányzati tenderen vesz részt közösen. A cégek az együttműködésnek köszönhetően több mint 100 millió dollár forgalmat várnak a közeljövőben.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a Szingapúrból származó behozatal érteke 68,9 milliárd forint volt január-júliusban, ami 0,3 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest. A Szingapúrba irányuló magyar kivitel értéke 16,7 milliárd forintot tett ki, ez 11,7 százalékos emelkedés 2006 azonos időszakához viszonyítva.

Az ITDH Magyarországi Befektetésösztönzési és Kereskedelemfejlesztési Kht. adatai szerint a Szingapúrból származó tőke volumene 2004 óta csökken. 1998-tól 2007 első negyedévéig a közvetlen szingapúri tőkebefektetések nagysága az újrabefektetett tőkével együtt - az MNB statisztikája szerint - Magyarországon mintegy 67,4 millió dollárra becsülhető. A szingapúri tőkebehozatal ösztönzése különösen az elektronikai, informatikai, távközlési és logisztikai ágazatba érkező külföldi működőtőke beruházások terén érdeke Magyarországnak.

Magyarországon mintegy 20 szingapúri székhelyű vállalat tart fenn állandó irodát.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo