A belföldi értékesítésen belül a legmagasabb havi áremelkedést (1,7%) a gumi-, műanyag termék gyártásában mértük. A kőolaj világpiaci árának októberi rekord árszintjét követően novemberben a nyersolaj és primertermékek területén jelentős áresés érvényesült. Hatására a hazai vegyipari ágazatok árszintje átlagosan 0,4%-kal lett alacsonyabb. Míg a hazai kőolaj-feldolgozásban közel 3%-kal csökkentek az árak, a másik két vegyipari ágazatban még az előző hónapok magasabb nyersanyagárai tükröződtek. A belföldi értékesítés közel 27%-át képviselő élelmiszer-ágazatot is mérséklődő árak jellemezték, az árak ott átlagosan 0,3%-kal csökkentek. A kohászati ágazatokban megállt a korábbi hónapokra jellemző markáns árnövekedés, és az előző hónaphoz viszonyítva átlagosan 0,3%-kal alacsonyabb árszint alakult ki. A belföldi értékesítés több mint egyötödét képviselő, szabályozott áras villamosenergia-, gáz-, gőz- vízellátás árszintjének minimális (0,1%-os) emelkedését önkormányzati hatáskörbe tartozó fűtésihődíj- és melegvízdíj-emelés okozta.
Az ipari termékek belföldi értékesítésének 12 havi alakulásán belül novemberben a feldolgozóipari ágazatokban átlagosan 8,2%-os árnövekedést mértünk. Ettől elmarad a szabályozott áras villamosenergia-, gáz-, gőz- vízellátás (5,8%), valamint bányászat (3,8%) árnövekedése. A 12 hónappal korábbi értékhez viszonyítva változatlanul a kőolaj-feldolgozás (26,3%), a fémalapanyag, fémfeldolgozási termékek gyártása (25,8%), valamint a vegyi anyagok, termékek gyártása (11,4%) árszintnövekedése a legmagasabb. Az élelmiszerek belföldi értékesítése termelői árának színvonala 12 hónap alatt 4,5%-kal emelkedett, az árnövekedés üteme az importárversenynek köszönhetően tovább csökkent.
A belföldi értékesítés rendeltetés szerinti csoportjainak áralakulásában is a fent említett tendenciák érvényesültek. Az energiatermelő és intermedier ágazatok 12 havi 10%-os árnövekedésével szemben a beruházási javak esetében 4%, a fogyasztási cikkeknél átlagosan közel 5%-os árnövekedést mértünk.
A forintban mért exportértékesítési árak alakulását novemberben is döntően a forintárfolyam alakulása határozta meg. 12 havi összehasonlításban az áresés 2,3%-os. A forint novemberi árfolyama 2003 novemberéhez képest az euróval szemben 5,4%-kal, a dollárral szemben 14,8%-kal erősödött. Az export 70%-át reprezentáló gépipari ágazatok kiviteli árai forintban kifejezve az előző év novemberéhez mérten 5,2%-kal csökkentek.
A belföldi- és az exportárváltozást is magába foglaló termelőiár-index az előző hónaphoz viszonyítva 0,2%-kal csökkent, és 2,1%-kal haladta meg a 12 hónappal korábbi szintet.