Kivonul Oroszországból a H&M Csoport

A H&M Csoport ideiglenesen újranyitja az üzleteit Oroszországban, de csak azért, hogy végkiárusítással megszabaduljon készleteitől. A Magyarországon is jól ismert, több üzlettel rendelkező svéd nagyvállalat, hosszú vajúdás után hozta meg döntését.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A H & M Hennes & Mauritz AB (röviden: H&M) svéd divatcikk-kiskereskedelmi vállalat, a világ 43 országában van jelen több mint 2300 üzlettel. Az ukrajnai háború kezdete után egy héttel már ideiglenesen bezárták oroszországi üzleteiket, bízva abban, hogy a háború gyorsan véget ér és újraindulhat a kereskedés. Most úgy tűnik végső döntést hoztak a kivonulásról. Ahogy fogalmaznak, tekintettel a jelenlegi helyzetre, a kiszámíthatatlan jövőre, a társaság úgy döntött, hogy elindítja az üzleti tevékenység megszüntetésének folyamatát Oroszországban, ahol 2009 óta működnek. A vállalat sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy az üzlet a jelenlegi körülmények között nem folytatható, és ez sok kollégát érint. A hangsúly most azon van, hogy a kivonulás felelősségteljes legyen, és az összes munkavállalójuk megkapja a lehető legnagyobb támogatást az elkövetkező hónapokban.

Hosszú döntési folyamat volt (Fotó: ecotextile.com)

„Gondos megfontolás után lehetetlennek látjuk, hogy a jelenlegi helyzetben folytathassuk üzleti tevékenységünket Oroszországban. Mélységesen szomorúak vagyunk amiatt, hogy ez milyen hatással lesz kollégáinkra, és nagyon hálásak vagyunk kemény munkájukért és odaadásukért. Továbbá szeretnénk megköszönni ügyfeleinknek az évek során nyújtott támogatást”

Ezt Helena Helmersson, a H&M Group vezérigazgatója mondta a bejelentéskor. A felszámolási folyamat részeként üzleteiket ideiglenesen újranyitják, hogy eladják a megmaradt készleteiket Oroszországban. A H&M számításai szerint a felszámolással kapcsolatos költségek mintegy 2 milliárd svéd koronát (190 millió dollárt) tesznek ki, ami a vállalat folyó harmadik negyedévi pénzügyi kimutatásaiban jelentkezik. A H&M hatodik legnagyobb piaca volt a tavalyi utolsó negyedévben Oroszország, ahonnan bevételeinek 4 százaléka származott. A H&M 2009 óta volt jelen Oroszországban, ahol több mint 150 üzletet nyitott.

A vállalat 1947-ben jött létre Västerås városában, Svédországban, Erling Persson vezetésével, Hennes néven. Kezdetben csak női ruhákat forgalmaztak. 1968-ban Persson megszerzett egy Mauritz Widforrs nevű vadászati ruházatot értékesítő vállalatot, mely teljesen beleolvadt a régi vállalatába és így lett a cég neve Hennes & Mauritz, azaz H&M. A legtöbb terméküket Ázsiában gyártják, Banglades, Kína és Törökország területén.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo