A júliusi növekedési ütem alacsonyabb mint az előző három hónapban volt, azt megelőzően pedig kilenc hónapon át csökkenést regisztrált a statisztika.
Júliusban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 3,7 százalékkal nőtt a naptárhatástól megtisztított forgalom a júniusi 7,2 százalékot követően. Az élelmiszer-kiskereskedelem 74 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 5,0 százalékkal nőtt az értékesítés volumene, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzletekben 0,5 százalékkal emelkedett.
Más bolttípusok forgalma
A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalma összességében 2,6 százalékkal haladta meg a tavaly júliusit. Az eladások volumene a használtcikk-üzletekben 7,1 százalékkal, a textil-, ruházati és lábbeliüzletekben 3,3 százalékkal, a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszerüzletekben 2,4 százalékkal, az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 1,5 százalékkal, a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk-üzletekben 0,8 százalékkal nőtt. Csökkent a forgalom 7,6 százalékkal a bútor-, műszakicikk-üzletekben.
Hogy teljesítettek a webshopok?
Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 8,0 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 15,6 százalékkal tovább bővült az egy évvel korábbi 37,1 százalékot tetézve.Az üzemanyag-kiskereskedelemben 1,9 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene tavaly júliushoz mérve a júniusi 8,6 százalékos és a második negyedévi 12,0 százalékkos növekedés után.