A recesszió esélyei a legtöbb országban csökkentek, az infláció mérséklődött, és a nagyobb gazdaságok központi bankjai elkezdték csökkenteni a kamatlábakat. A horizonton azonban továbbra is kihívások láthatóak, beleértve a gyengébb gazdasági növekedést, a magas kamatlábak esetlegesen elhúzódó időszakát, a geopolitikai kockázatokat, a növekvő kereskedelmi protekcionizmust és az ingatlanpiacokra nehezedő tartós nyomást.
A hitelfeltételek világviszonylatban ígéretesnek tűnnek, a régiók között némi eltérés mutatkozik a 2025-ös hitelvárakozások felépülésében. Észak-Amerikában a hitelezési kilátások látszólag jobbak, és a jövő évre előrejelzések szerint a hitelfeltételek javulása várható. Az S&P Global Ratings szerint az észak-amerikai hitelfelvevők kedvezőbb hitelfeltételeket élvezhetnek, ha az amerikai gazdaság lágy landolásba kezd, és a Federal Reserve lazítani kezd a monetáris politikán. A Federal Reserve nemrégiben utalt arra, hogy az első irányadó kamatcsökkentés már szeptemberben megtörténhet.
Az amerikai gazdaság viszonylag erős növekedést mutatott, de a hitelállomány csökkenése megmaradhat, ha a kamatok hosszabb ideig magasban maradnak. Az Egyesült Államok hitelpiacának növekedését hátráltatja az elhúzódó infláció, amely rontja a hitelfelvevők likviditását, a kereskedelmi ingatlanok értékének csökkenése és a piaci volatilitás visszatérésének kockázata a novemberi elnökválasztás közeledtével. Északon Kanadában az előrejelzések szerint mérsékelt fellendülés várható a gazdasági növekedésben. A Bank of Canada megtette az első lépést a kamatcsökkentésben az év elején. A hitelfelvételi költségek az országban így is magasabbak, mint a járvány előtt és ez a helyzet fennmarad a következő két évben.