A távmunka ház által olyan üzleti megoldások jöhetnek létre, amely lehetőséget biztosít a munkáltatóknak, hogy telephely létrehozása nélkül, távmunkában foglalkoztassanak munkavállalókat más térségekből. A távmunka továbbá lehetővé teszi egyes munkafeladatok térbeli elválasztását más munkafeladatoktól: ilyen lehet például bármilyen adatrögzítés vagy adatfeldolgozás, illetve telefonos ügyfélszolgálat vagy értékesítés, informatikai és grafikai tevékenységek, stb. A korábbi uniós tapasztalatok alapján a térbeli egyenlőtlenségekből adódóan (például alacsonyabb bér és ingatlanköltségek vidéken) a távmunkáltató vállalat gazdasági előnyre tehet szert.
A távmunka-ház megvalósítása ezt az előnyt teheti elérhetővé a vállalatok számára. A hagyományos foglalkoztatáshoz ugyanis a távmunka-ház áll legközelebb, így ennek megvalósítása lehet a legelső lépés a vállalatoknál. A távmunka-ház ugyanis a szolgáltatóközpontok mintájára, mintegy szatellit irodaként funkcionál, és lehetőséget biztosít a munkaadó előírásainak megfelelő munkakörnyezet kialakítására (pl. biztonsági követelmények, erőforrások rendelkezésre állása, logisztika).
Bárki alkalmas lehet
Ezen kívül az egyes adatrögzítési és adatfeldolgozási munkakörök betanítható jellege lehetővé teszi, hogy gyakorlatilag bármely alapképzetséggel rendelkező munkavállaló képes legyen a munkafeladatok megfelelő ellátására.
A Magyar Távmunka Szövetség október 17.-én szerdán szakmai beszélgetést szervez az örkényi távmunka-házban való foglalkoztatás gyakorlati kérdéseiről. A találkozón a T-Systems és Deloitte szakértői mellett az örkényi polgármester és a Magyar Távmunka Szövetség munkatársai adnak betekintést távmunka-házas foglalkoztatás gazdasági előnyeibe, távmunkáltatás gyakorlati kérdéseibe és a távmunkához kapcsolódó pályázati lehetőségekbe.
A távmunka terjedését támogatja a Szociális és Munkaügyi Minisztérium is, a terveik szerint százötvenezerrel növelnék az így dolgozók számát, de a Magyar Távmunka Szövetségnek is voltak korábban hasonló programjai.