Gyógyszergyártó óriások egyezsége

Visszaszálltak a Bayerre a Levitra ko-promóciós jogai a GlaxoSmithKline-től a legtöbb Egyesült Államokon kívüli nagy piacon - állapodtak meg egymással a gyógyszeripari cégek.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Egyidejűleg jelentették be a németországi Leverkusenben és Londonban, hogy a Bayer HealthCare (BHC) és a GlaxoSmithKline (GSK) megállapodtak: a Levitra (vardenafil HCl) ko-promóciós jogai a GSK-tól visszaszálltak a Bayerre bizonyos, az Egyesült Államokon kívüli piacokon. Az egyezmény az Európában, az Ázsia-Csendes-óceáni térségben, az Afrikában, Latin-Amerikában, és Kanadában lévő nagyobb piacokat érinti, ahol a terméket jelenleg a Bayer és a GSK együttesen promótálják.

Nincs változás azonban az Egyesült Államokra vonatkozó megállapodásban, amely szerint a GSK és a Bayer (utóbbi disztribútorán, a Schering-Plough-n keresztül) most is együtt forgalmazza a Levitrát. Ehhez hasonlóan Olaszországban sem lesz változás a közös forgalmazási megállapodásban, ahol a terméket a Bayer Levitra, a GSK pedig Vivanza néven forgalmazza, valamint azokban az országokban sem, ahol az egyik társaság kizárólagosan forgalmazza a terméket. A megállapodás értelmében a Bayer 208 millió eurót fizet a GSK-nak az európai és nemzetközi ko-promóciós jogok ellentételezéseként. A Bayer számításai szerint 2006-ban növekedni fognak bevételei a tranzakció következtében, egy becsült 118 millió Eurós negatív hatás után, amely a 2005 első negyedévi üzleti eredményben (EBIT) jelentkezik. A 90 millió Eurós különbség a már megtörtént egyszeri kifizetések miatt jelentkezik.

"A döntés a Levitra ko-promóciós jogainak visszavásárlásáról logikus lépés a Bayer HealthCare gyógyszergyártó csoportjának európai, latin-amerikai és ázsiai megerősítésében, ahol jelentékeny orvos-látogatói szervezettel rendelkezünk, amelynek megvan a kapacitása és az elkötelezettsége, hogy maximálisan kiaknázza - a Levitrát is magába foglaló - gyógyszerportfolió lehetőségeit." - magyarázta Wolfgang Plischke, a Bayer HealthCare gyógyszergyártó divíziójának vezetője. David Stout, a GlaxoSmithKline gyógyszerészeti működéséért felelős elnöke azt nyilatkozta: "Ez az egyezmény lehetőséget jelent a GSK és a Bayer számára, hogy a maximális potenciális értéket realizálják a Levitrából. A GSK továbbra is aktív résztvevője a termék marketingjének az Egyesült Államokban, Olaszországban, és további 26 országban világszerte. Mindkét társaság határozottan elkötelezett marad a termék kereskedelmi sikereit illetően. A GSK és a Bayer közötti kapcsolat erős marad."

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo