A belföldi értékesítési árak augusztusi áralakulását elsősorban a villamosenergia-termelés, -elosztás ágazatban érvényesített 9%-os hatósági árnövekedés határozta meg, összességében 4,4%-kal megemelve az energiaszektor átlagos árszintjét. Magasabb (3,5%-kal) árak alakultak ki az előző hónaphoz mérten a kőolaj-feldolgozás ágazatban is. A feldolgozóipari árak átlagos (0,8%-os) növekedésében – ez utóbbi ágazat mellett – az élelmiszer-ipari termelői árak átlagos (1,1%-os) növekedése is közrejátszott. Az élelmiszer-ipari árak szakágazati szinten jelentősen szóródtak. Legnagyobb mértékben a malomipari termékek árai növekedtek, de jóval az élelmiszer-ipari ágazati és a feldolgozóipari átlagos árváltozás felett emelkedett az augusztusi árszínvonal a tejtermékgyártás (2,8%), valamint a húsfeldolgozás, -tartósítás (1,6%) esetében. A belföldi értékesítések 12 havi árváltozását szintén az energiaágazat kiugróan magas, 14,7%-os árnövekedése jellemzi. A feldolgozóipari ágazatok árindexei 99,9–106,8 közötti intervallumba esnek, mindkét szélső érték a vegyiparban fordul elő (előbbi a gumi, műanyagtermékek, utóbbi a kőolaj-feldolgozás éves árváltozása). A feldolgozóipari éves átlagos árnövekedés 3,3%, e felett emelkedtek a bőrtermék, lábbeli, vegyianyagtermék, a nemfém ásványi termékek – elsősorban építőipari anyagok –, továbbá a fémalapanyag és fémfeldolgozási termékek árai.
A forintban mért exportértékesítési árak augusztusban az előző hónaphoz hasonló mértékben növekedtek (0,7%). Az ipari kivitelt meghatározó gépipari ágazatok árnövekedése 1,1%, meghaladja az átlagot. A vegyipari ágazatokban összességében 0,2%-kal emelkedtek a kiviteli árak, jóllehet a legnagyobb árváltozás a kőolaj-feldolgozás termékeinél volt, ugyanakkor a másik két vegyipari ágazatban mérséklődtek a forintban kifejezett exportárak. Az élelmiszer-ipari termékek exportárai 0,7%-kal haladták meg a júliusi árszintet. 2002 augusztusához viszonyítva az árak 2,2%-kal nőttek. Legmagasabb az éves árnövekedés a bőrtermék-, lábbeli exportban (9,4%), a többi ágazatban 1–8,5% közötti, kivéve a villamosgép- és műszergyártást, ahol 0,2%-kal alacsonyabb exportárszínvonal alakult ki, mint egy évvel korábban.
Az ipar belföldi értékesítése rendeltetés szerinti csoportjainak augusztushavi árváltozását továbbra is –a korábbi hónapokhoz hasonlóan – az energiatermelő ágazatok átlagot meghaladó árnövekedése jellemezte (4,1%). A többi rendeltetési csoportban nem, vagy ehhez képest mérsékelt árváltozás volt. Így nem változott az előző hónaphoz képest a beruházási javak és tartós fogyasztási cikkek árszintje. A továbbfelhasználásra kerülő ágazatok termékei augusztusban 0,6%-kal, míg a nem tartós fogyasztási cikkek – elsősorban az élelmiszerek árnövekedése miatt – 0,5%-kal voltak magasabbak, mint júliusban.