Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség levelében az áll: egy június 6-ai helyszíni ellenőrzésen négy munkáltató foglalkoztatta munkavállalóit szabálytalanul, így például öt személyt "írásba foglalt munkaszerződés és bejelentés nélkül". A levelet író Gerőfi László igazgató utalt a jogszabályra, amely szerint ilyen esetekben a munkáltatóval szemben indítanak eljárást.
Rétvári Bence ugyanakkor megjegyezte: az ügyben megkereste a 4-es metró igazgatóságát, ám ott azt a tájékoztatást kapta, hogy nem indult eljárás. Közölte, vagy a projektigazgatóság tévesztette meg őt, mint fővárosi képviselőt, vagy az alvállalkozók az igazgatóságot. A "valótlan tartalmú tájékoztatásért" valakinek felelnie kell - tette hozzá. Elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy régóta késő, 500 milliárd forintos fővárosi beruházásnál nem jelentik be a munkavállalókat.
A fővárosnak sürgősen, azonnali hatállyal lépnie kell, és utasítani kell a metróigazgatóságot, hogy azonnali hatállyal bontson fel minden olyan szerződést, amit feketemunkásokat alkalmazókkal kötöttek, és zárja ki őket a fővárosi beruházásokból - mondta az ellenzéki képviselő. Ha elhatalmasodik a feketemunka a metróépítésén, az uniós támogatások is veszélybe kerülhetnek - figyelmeztetett.
Bagdy Gábor, a KDNP frakcióvezetője a sajtótájékoztatón azt mondta: "nagyon nagy a gyanú arra, hogy a BKV projektigazgatósága az egész metróprojekt-beruházás során elsősorban nem a főváros, hanem sokkal inkább az alvállalkozói érdekeit védi".