Szeptemberben nem változott a GKI-Wallis konjunktúra-index értéke. A GKI Gazdaságkutató Rt. (www.gki.hu) által - az Európai Unió támogatásával - készített felmérés szerint az üzleti bizalmi index értéke kissé romlott, a fogyasztói viszont javult. Az üzleti szféra optimistább az egy évvel ezelőttinél, az elmúlt hónapokban azonban hullámzóan alakultak a várakozások. Az ipari bizalmi index szeptemberben kissé csökkent, aminek fő oka az elmúlt időszak termelés megítélésének romlása. A következő negyedév lehetőségeiről alkotott vélemény viszont kissé javult, a rendelésállományról - ezen belül az exportról - alkotott vélemény pedig nem változott. A foglalkoztatási tervek az iparban és az építőiparban is pozitívabbá váltak. Ez utóbbi ágazatban viszont romlott az elmúlt három hónap termelésének és a rendelésállománynak a megítélése. A kereskedelemben érezhetően rosszabb az üzletmenetről és passzívabb megrendelési politikáról számoltak be.
A fogyasztói bizalmi index értéke a tavaly augusztus óta tartó stagnálást-csökkenést követően ez év áprilisától - kisebb ingadozásokkal - javulni kezdett. A mutató értéke most már érezhetően magasabb, mint egy évvel korábban. A fogyasztók saját pénzügyi helyzetüket szeptemberben lényegében ugyanolyannak látták, mint augusztusban, de a következő 12 hónapban javulásra számítottak. Szeptemberben az ország gazdasági helyzetét kissé jobbnak látták, mint az előző hónapban, s a következő egy évben jelentős javulást vártak. Inflációs várakozásaik ezzel szemben enyhén emelkedtek az előző havihoz képest, s a következő 12 hónapra szintén nagyobb áremelkedésre számítottak. A munkanélküliségre vonatkozó várakozásaik ugyancsak emelkedtek. A lakosság vásárlási kedve az előző havihoz képest mérséklődött, de a következő 12 hónapra vonatkozó várakozások szerény optimizmust mutattak. Tovább emelkedett a megtakarításra kedvező alkalmat látók aránya.
Magyarország hét régiója közül négyben javultak, háromban gyakorlatilag változatlanok voltak a fogyasztók várakozásai. A Dél-Alföldön és Közép-Magyarországon lakók véleménye az országos átlagnál nagyobb mértékben javult, míg az Észak-Alföld és a Közép-Dunántúl lakosait mérsékeltebb optimizmus jellemezte. Ezzel szemben Észak-Magyarország, a Nyugat- és Dél-Dunántúl lakosainak helyzetértékelése érdemben nem változott az előző havihoz képest.