Jelenleg Libanonban tartózkodom. Nem vagyok többé a részrehajló japán igazságszolgáltatás túsza, amelyben a bűnösség vélelmezése győzedelmeskedik - írta szóvivői által közzétett közleményében a francia-libanoni-brazil állampolgárságú üzletember. Nem az igazságszolgáltatás, hanem az igazságtalanság és a politikai üldöztetés elől menekültem el. Végre szabadon kommunikálhatok a médiával, amit már a jövő héten meg is teszek - tette hozzá.
Japán legjobban fizetett cégvezetője a Nissan, a Renault és a Mitsubishi részvételével létrehozott autóipari szövetség, egyúttal mindhárom autógyártó első embere is volt, míg Tokióban tavaly november 19-én őrizetbe nem vették, és előzetes letartóztatásba nem helyezték pénzügyi vétségek miatt. Több mint három hónap múlva, március 6-án szigorú korlátozások mellett óvadék ellenében feltételesen szabadlábra helyezték, de alig egy hónapra rá, újabb vádakkal ismét letartóztatták. Azóta házi őrizetben volt.
Nem tudni, hogy került Libanonba
Az autómágnás hétfőn érkezett a bejrúti repülőtérre. Egy nevének elhallgatását kérő libanoni vezető megerősítette a hírt, hozzátéve, „nem tudni, hogyan hagyta el Japánt.” Az üzletember Bejrútba érkezéséről beszámoló al-Dzsumhuríja című libanoni napilap szerint Ghosn Törökországból érkezett repülővel.
Japánnak Libanon együttműködésére van szüksége Ghosn kiadatásához - közölte egy nevének elhallgatását kérő japán külügyi vezető a Kyodo japán hírügynökséggel. Libanon és Japán között nincs érvényben kiadatási egyezmény.