Bizonytalan a SOKO-cégek sorsa

Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszter azt követően alakítja ki álláspontját a Soko-ügyben, hogy beszerzik és tanulmányozzák az ezzel kapcsolatos németországi ítéleteket - közölte a tárca sajtóosztálya.

A miniszterhez Olajos Péter, az Európai Parlament néppárti képviselője fordult levélben a múlt héten, mert álláspontja szerint a német kormányzati szervek az igazságszolgáltatás függetlenségére hivatkozva nem tesznek semmit a magyar vállalkozóknak nagyon hátrányos ügyben. A levélben a képviselő arra kérte Takács Albertet, hogy kezdeményezzen miniszteri szintű találkozót német kollégájával, Brigitte Zypriesszel.

Elemzés szükséges

Olajos Péter európai parlamenti képviselő levele a napokban megérkezett a tárcához, de az ítéletek a tárca európai uniós jogi főosztályának tájékoztatása szerint egyelőre nem állnak rendelkezésre - közölte a minisztérium. A tárca álláspontja szerint csak az ítéletek beszerzése és tanulmányozása után dönthető el, hogy "milyen lépések tehetők az igazságügy-miniszter kompetenciájába tartozóan" egy másik ország bírósága által hozott ítélet végrehajtásának segítéséhez.

A minisztérium közlése szerint eze információknak a beszerzése hosszabb időt vesz igénybe olyan ügyben, amely alapvetően más tárca, jelen esetben a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium feladatkörébe tartozik.

Olajos Péter a magyar igazságügyi miniszternek írt levelében azt írta: a 2004 áprilisában kezdődött németországi razziákat követően több tucatnyi magyar vállalkozás ment csődbe, kellett működését beszüntetni. Azóta a német hatóságok fellépését a német bíróságok minden esetben jogellenesnek találták, a magyar vállalkozások javára hoztak jogerős ítéleteket.

A razziák

A Soko kommandó razziái Magyarország uniós csatlakozása után sem szüntek meg, hiába voltak azok addig is jogilag teljesen alaptalanok - mutatott rá a képviselő.

A német hatóságok 2004 és 2005 áprilisában indítottak akciót Soko Pannonia és Soko Bunda elnevezéssel a Németországban szolgáltatást nyújtó, s magyar munkavállalókat foglalkoztató magyar cégek ellen. A német hatóságok arra hivatkoztak, hogy az európai uniós tagsággal változtak a szolgáltatásnyújtás szabályai. Álláspontjuk szerint azok a magyar cégek nyújthatnak csak szolgáltatásokat jogszerűen Németországban, amelyek árbevételük legalább 25 százalékát Magyarországi tevékenységből szerzik. Ha ezt nem érik el, akkor szerintük Németországban is társadalombiztosítási járulékot kellett volna fizetniük.

A Németországban tevékenykedő 200-300 magyar cég 6-7 ezer munkavállalót foglalkoztatott a két ország által kötött államközi egyezmény alapján. A cégek közül 51 ellen indult eljárás. Razziát, házkutatást tartottak irodáikban, iratokat foglaltak le, bankszámlákat zároltak a német hatóságok.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo