Ugyanakkor jól jellemzi a piac meglehetősen ideges, kapkodó hangulatát, hogy a nap során 250,30-on és 253,80-on is született kötés. A forint a hetet a beavatkozási sáv közepétől 10,77 százalékra zárta, csütörtöki szintjéhez képest 71 bázisponttal gyengült.
A dollár árfolyama a nemzetközi piacokon az euróval szemben kisebb, régen várt korrekciót hajtott végre; a dollár/forint árfolyam délután 184,30/40 volt a csütörtöki 182,10/20 és a péntek reggeli 184,20/40 után.
Az árfolyamváltozást továbbra is nemzetközi okokkal magyarázzák, a forint gyengülésének nincs belgazdasági oka. Kereskedők szerint a hosszú ideje csaknem változatlan árfolyamszint - amely általánosságban jellemző volt a feltörekvő devizákra - piaci okok miatt nem maradhatott meg; előbb-utóbb meg kellett bontani a kiépített pozíciókat. A folyamat számos veszteségminimalizáló számítógépes kereskedési programot indít be, így a kumulatív hatások hólabda-effektje érvényesül. A forint esetében is ez történhetett: 253 forintnál azonban érzékelhető az új pozíciók kiépítése. Rövid távon ugyan nem elképzelhetetlen akár a 255 forintos euró elérése sem, a kereskedők középtávon azonban nagy valószínűséggel újra 250 forint közelébe várják a forintot.
A bankközi kamatpiacon a hónap vége likviditásbőséggel érkezett el, a kamatszint tartja az MNB alapkamat alatti szintjét; az overnight kamat péntek délután 6,70/75 százalék volt.