Befektetés biztonságosan
A befektetési trendek, indikátorok mögött tömegpszichológia van: a befektetői társadalom viselkedése alapján hoz döntést a hozzáértő invesztor arról, hogy mibe fektet, vagy adott esetben éppen honnan menekíti ki a pénzét. Megnéztük, ma mik a népszerű befektetések, és mennyi hozamot remélhetünk, ha minden jól megy. Tovább...
Infografika – kockázati tőke
Innováció-intenzív korunkban nagy szükség van olyan pénzforrásra, amely az óriási lehetőségekkel kecsegtető, ám kétes kimenetelű, menet közben talán befuccsoló projekteket hajlandó finanszírozni. Ezt teszi a kockázati tőke.
Etikus üzlet: „Valamibe nagyon beletenyereltünk”
Szó sem volt cégalapításról, egyszerűen lelkesedésből állt össze néhány barátnő nyolc évvel ezelőtt, hogy tegyen valamit a fenntarthatóbb világért. Mára a Cellux Csoport a szegmens egyik legismertebb márkája, és még koránt sincsenek a határaiknál. Tovább...
Szenvedélybiznisz: esküvőipar
Sok és egyre több kisvállalkozásnak biztosít megélhetést az esküvőipar, közülük választottunk hármat. Mindnyájukra igaz, hogy szenvedélyesen szeretik azt, amit csinálnak, ráadásul profik a szakmájukban és képesek bátor döntésekre.
A nők évszázada
Jóllehet ma még a világon mindenhol alacsony az elsőszámú női vezetők aránya, és az igazgatótanácsokban is alig vannak nők, valami mégis elindult. Arról megoszlanak a vélemények, hogy ez az egyes országokban elfogadott ambiciózus kvótáknak köszönhető, vagy valami másnak. De úgy tűnik, sokkal inkább a társadalomnak van szüksége arra, hogy a női tulajdonságok megjelenjenek az üzleti életben, semmint a nőknek a hatalomra. Tovább...
Könyvajánló: Az eredetiség monopóliuma
Merj egyeduralomra törni és egyedülinek lenni abban, amit csinálsz. Ehhez viszont valami merőben újszerű ötlet kell. A PayPal és a Palantir alapítójának, a Facebook első külső befektetőjének gyakorlatias kézikönyve, a Zero to One hitvallás a „kreatív monopolisták” mellett.
Emberi gépvilág
Az egyre gyorsabb számítógépek és egyre ügyesebb robotok mind jobban átalakítják a mindennapi életünket, a cégek működését, a gyártási folyamatokat és a munkaerőpiacot is. Vajon mi lesz az emberi munkával?
Beszállítói akadémia: ki ad rá pénzt?
Sok kisvállalkozás álma, hogy egy – esetleg több – nagyvállalat beszállítójává váljon, és hosszú évekig az maradjon. Ezzel nemcsak stabil piacot szerez magának, hanem a bankok is szívesebben szóba állnak vele. Még akkor is, ha indulóvállalkozásról van szó.