José Manuel Barroso bejelentette: a konvergenciaprogram pozitív értékelése nyomán Brüsszel március végéig átutalja annak a 6,5 milliárd eurós középtávú, fizetésimérleg-támogatási csomagnak a második részletét, amelyről az unió tavaly döntött. Közös sajtótájékoztatójukon Gyurcsány Ferenc egyebek között úgy vélte, a jelenlegi válságjelenségek kezeléséhez a fel kell gyorsítani az euróövezeti csatlakozás előkészületeit az érintett országokban, az unióban pedig a csatlakozási mechanizmust. "A devizaválság elleni legjobb védekezés...belépni az eurózónába" - fogalmazott a miniszterelnök. Barroso elnök megerősítette az Európai Bizottság álláspontját, miszerint a jelenlegi helyzetben minden szereplőnek felelősséget kell vállalnia a kelet-európai bankok megsegítésében, beleértve a nyugati bankok anyaországait is.
Barroso emlékeztetett arra, hogy szó lesz e témáról a kelet- és közép-európai országok vezetőinek vasárnapi brüsszeli találkozóján is, amelyet az EU-tagországok állam- és kormányfőinek rendkívüli értekezlete követ. "Minden szereplőnek felelősséget kell vállalni, így az új és régebbi tagállamoknak, a pénzintézeteknek és pénzügyi hatóságoknak, illetve az anyabankok országainak is" - fogalmazott Barroso. Olyan kihívásokról van szó, amelyeket korábban az EU-ban nem tapasztaltak még, és közös uniós megközelítést igényelnek - indokolta álláspontját az elnök.
Barroso megdicsérte Magyarországot
A magyar kormányfő kedden José Manuel Barrosóval találkozott, ahol személyesen számolt be Magyarország aktuális gazdaságpolitikájáról és a tervezett lépésekről. Az Európai Bizottság elnöke szerint Budapest jó úton halad, így hazánk hamarosan megkaphatja az unió által biztosított támogatás második részletét is.
Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák
A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos
Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet
A két ország újabb listán ver minket.

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban
Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek.