Az adatszolgáltatást teljesítő szállodák az év első tíz hónapjában átlagosan 62%-os szobafoglaltsággal működtek. A legmagasabb kapacitáskihasználtságot a budapesti négycsillagos házak érték el, ez a mutató csak ebben a csoportban emelkedett 70% fölé. A vidéki szállodák kihasználtsága a területi elhelyezkedéstől függően - a Magyarország keleti részén működő négy- és ötcsillagos egységek kivételével - 52-58% között változott.
Egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára (Gross ARR) 14 ezer forint volt a vizsgált időszakban, ami folyó áron 300 forint emelkedést jelent az előző év azonos időszakához képest. A négycsillagos szállodákban 12 000-14 400 forintba, a háromcsillagos egységekben 6400-8900 forintba került egy szoba egy éjszakára.
Egy kiadható szállodai szobára átlagosan 8700 forint bruttó szobaárbevétel (REVPAR) jutott, ami jelentős növekedést mutat az elmúlt év január-októberében elért 7800 forinthoz viszonyítva. Ez a mutató a budapesti ötcsillagos egységekben 20 ezer forint fölé emelkedett, a fővárosi négycsillagos szállodákban pedig meghaladta a 10 ezer forintot. A többi vizsgált csoportban 3400-7600 forint szobaárbevétel jutott egy kiadható szállodai szobára.
A bruttó szobaárbevétel folyó áron 13%-kal növekedett az előző év azonos időszakához képest. Az emelkedés - a balatoni háromcsillagos szállodák kivételével - minden vizsgált csoportban jellemző volt. A bővülés mértékét tekintve jelentős különbség figyelhető meg, hiszen a fővárosban 12-20%-os, Magyarország keleti részén 5-7%-os, nyugati részén 1-2%-os volt.
Január-októberben a szállodákban eltöltött vendégéjszakák száma egytizedével nőtt az előző év január-októberhez képest. A bővülés - a Balaton kivételével - az egész országot jellemezte.