Ennél alacsonyabb, de még mindig jelentős járulékkedvezményt vehetnek igénybe július 1-jétől azok a munkáltatók, akik életkortól, iskolai végzettségtől függetlenül tartósan álláskereső személyt alkalmaznak. Tartósan álláskeresőnek számít az a személy, aki a kártya kiváltását megelőző 16 hónapból 12-ben nyilvántartott álláskereső volt.
Kedvezménydömping
Ez a kedvezmény illeti meg azokat a munkáltatókat is, akik a gyes, gyed, gyet vagy ápolási díj igénybevételét követő egy éven belül munkát vállaló dolgozókat alkalmaznak. Ezt az alacsonyabb járulékot kell fizetni az olyan kedvezményezettek felvételekor is, akik gyermekük egy éves kora után a gyes igénybevételével együtt kívánnak munkát vállalni.
Ez a kedvezmény az első évben 15 százalékos, a második évben 25 százalékos járulékfizetési kötelezettséget jelent. A kártyával rendelkező foglalkoztatója ezen kívül két évig mentesül a tételes egészségügyi hozzájárulás fizetése alól is.
A kedvezményezettek a Start Plusz és Start Extra kártyát válthatják ki az adóhatóságnál. Ezzel a kártyával jelentkezhetnek annak két éves érvényességi ideje alatt akár több munkáltatónál is, és a munkáltató ennek alapján veheti igénybe a járulékkedvezményt.
A kedvezmény az öregségi nyugdíjkorhatárig vehető igénybe, ez főként az ötven év feletti, illetve a csak legfeljebb alapfokú végzettséggel rendelkező, vagy általában a tartósan álláskeresők esetében érdekes.
Típusok
A Start kártya alaptípus egy korábbi intézmény, ezt a fiatalok vehetik igénybe. Ez is két éves időszakra szóló kedvezmény, azzal, hogy a pályakezdő 25 éves koráig, felsőfokú végzettség esetén 30 éves koráig használhatja a kártyát. A pályakezdőket alkalmazó munkáltatók a Start Plusszal egyező, az első évben 15, a második évben 25 százalékos járulékfizetésre jogosultak.
Az új kártyák viszont annyiban eltérnek a már korábban alkalmazott Start kártya alaptípustól, hogy a kedvezmény egységesen a minimálbér kétszereséig alkalmazható. A fiataloknál általában a minimálbér másfélszereséig jár a kedvezmény, csak a felsőfokú végzettségűeknél a minimálbér kétszereséig.