A román tulajdonban lévő Digi annak idején rendkívül alacsony áraival lett népszerű és hódított a magyar piacon. Aztán 2021 márciusában bejelentették, hogy a céget megveszi a 4iG. A felvásárlás szokatlanul gyorsan sikerült. A 232 milliárd forintos (625 millió eurós) tranzakciót azzal tudták rendhagyó módon felpörgetni, hogy a magyar kormány a Magyar Közlönyben december 21-én megjelent kormányrendelettel [751/2021. (XII. 21.)] nemzetstratégiai jelentőségűnek minősítette azt, így nem volt szükség a Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatára és engedélyére.
72 százalékot drágított a Digi
Egy évvel ezelőtt január 3-án a magyar kézben levő 4iG megszerezte a Digi és leányvállalatai (Invitel, I-TV), valamint a Digi Infrastruktúra jegyzett tőkéjének száz százalékát kitevő üzletrészét, így a kormányközelinek tartott cég lett a Digi tulajdonosa.
hirdetés
hirdetés
Véleményvezér

A csirkemell ársapkáján buknak a legnagyobbat a kereskedők
Már a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) is azt javasolja, hogy szűnjön meg az árstop.

Élelmiszer magánimport indult nyugatról, a sláger az ott jóval olcsóbb sajt
Elsősorban a tartós élelmiszer és a vegyiáru az, amit ma már jóval olcsóbban lehet megvásárolni nyugaton, mint nálunk.

Erősödik a nemzeti valuta és nő a tanárok fizetése a közelben
Úgy néz ki a csehek pont fordítva csinálnak mindent, mint mi, pedig a szankciós politika őket ugyanúgy érinti, mint minket.

Megfenyegették Hadházy Ákost
A falusi szálláshely pályázatból kastélyt építő fideszes polgármester megfenyegette Hadházy Ákos független országgyűlési képviselőt.

Hogyan soroznak az ukránok?
A rém és álhírek minden háborúnak természetes velejárói. Ezek között kiigazodni viszont fontos egy végzetes konfliktus idején.

Korrupció elleni front indult Ukrajnában
Szomorú, de a nagy számok azt mutaják, hogy a korrupció nyugatról keletre tartva csak egyre nő. Hogyan lehetne megállítani?