A Montana Fish, Wildlife & Parks állami ügynökség halászati korlátozásokat vezetett be 14 óra és éjfél között, mivel a magas délutáni hőmérséklet halálos lehet a pisztráng számára. Ezeket a korlátozásokat üvöltő bagoly időszaknak nevezik. Ez a kifejezés a 20. század elejére nyúlik vissza, amikor a fakitermelők kora reggel dolgoztak, hogy elkerüljék a későbbi hőséget, és így még aktív baglyokkal találkoztak.
Nem a halászati ágazat az egyetlen, amelynek alkalmazkodnia kell a rekord hőmérsékletekhez. A várható hőhullámra reagálva Gavin Newsom kaliforniai kormányzó július elején utasította a Sürgősségi Szolgálat Hivatalát, hogy aktiválja Állami Műveleti Központját, és lépjen át a szélsőséges hőmérsékletre való reagálási terv második szakaszára többletkapacitás előállítása érdekében. A közművek az egész régióban növelték villamosenergia-igényi előrejelzéseiket. Az áramfejlesztők versenyeznek a gázellátásért, hogy elkerüljék az áramkimaradásokat. A háztartások légkondicionálása ugyanis felpörgeti az áramfogyasztást.
Július rendhagyóan veszélyes hőséggel kezdődött, amely az Egyesült Államok déli középső részét és a nyugati part egyes részeit érinti - áll az amerikai Nemzeti Meteorológiai Szolgálat napi előrejelzésében. Több mint 50 millió lakost tartanak a hőség miatt megfigyelés alatt.
A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint a szélsőséges és rekordot döntögető hőség folytatódik Nyugat nagy részén, Kalifornia, Arizona és Nevada egyes helyein akár az 50 Celsiust is elérheti a hőmérséklet, rekorddöntésre számítanak a szakemberek. A hőmérséklet nemrégiben 40 Celsiust is elérte az idahói Boise-ban. Az Idaho Power, az állam legnagyobb áramszolgáltatója előrejelzése szerint csúcsterhelési rekordot állíthatnak fel a hőhullám idején. Ugyanezt jósolják számos nyugati városban, köztük Las Vegasban, Sacramentóban, Kaliforniában és Phoenixben.