1984-ben 40 tonna metil-izocianát szabadult ki az indiai Bopalban a Union Carbide üzemegységéből. Az anyagot rovarirtó-szerekhez gyártásához használták. A szennyezés 3000 ember azonnali halálát okozta. Később további 15-20 000 ember halt bele a gázmérgezésbe. A túlélők közül sokan maradandó, súlyos egészségkárosodást szenvedtek. A helyi ivóvíz továbbra is szennyező, ám a helyiek közül sokan kénytelenek ezt inni, mivel nem engedhetik meg a palackozott víz vásárlását. A Union Carbide később beolvadt a Dow Chemical konszernbe. (Egy magyar kutatók által fejlesztett nanorészecske, a nulla vegyértékű nanovas képes arra, hogy semlegesítse a talaj és a talajvíz szennyezettségét, melyet a különböző vegyi üzemek klórozott szénhidrogén kibocsátása okozott.)
A Sustainable London 2012 (Fenntartható London 2012) tagja, Meredith Alexander visszásnak és helytelennek tartja, hogy a Dow szállítja a londoni olimpiai stadionokat fedő anyagokat egy 7 millió font értékű szerződés értelmében. Alexander felhívta a figyelmet rá: "Megdöbbentett, hogy a vizsgálatunk eredményeként a bizottság mégiscsak nyilvános kijelentésben magasztalta a Dow-t, mint felelős vállalatot. Pedig elláttam a bizottságot a bhopali incidensről szóló információkkal. Megdöbbentett, hogy a bizottság megismételte a Dow állítását, miszerint nem felelősek az eseményekért," nyilatkozta a Guardian brit napilapnak.
Az Amnesty International vizsgálata arra az eredményre jutott, hogy a Dow Chemicalt terheli a jogi felelősség, miután felvásárolta a tragédiát okozó céget. "Ahelyett, hogy kitisztítanák a baleset helyét és kárpótolnák az áldozatok családjait, a Dow tagadja, hogy felelősséggel tartozna a történekért. Mindent megtettem, hogy a kijelentést visszavonják" a bizottság részéről. Mindhiába. (Könnyebb és olcsóbb lesz a szennyezett vizek vizsgálata.)
Alexander önkéntes munkában, fizetség nélkül végezte évi 20 napi munkával járó feladatát. A szóban forgó bizottság vizsgálati hatásköre kiterjed a szponzorációs és emberi jogokkal kapcsolatos kérdésekre.
Boris Johnson, az Olimpiára készülő London főpolgármestere eközben a Tower-híd tornyának jégből faragott mását állította ki Davosban. A vizet stílszerűen a Temzéből vették a jégszoborhoz.