14 településről tünt el a hulladék

Tizennégy alsó-szigetközi településen európai uniós támogatással mintegy hetven helyszínről közel 13 ezer 500 köbméter elhagyott hulladékot távolítottak el az utak mellől, az erdők széléről, a folyópartokról - közölte Tóásó Gyula projektmenedzser a témában rendezett szakmai tanácskozáson.

A programra a Szigetközi Természetvédelmi Egyesület (SZITE) és a szlovákiai Nagymegyer városa csaknem négyszázezer eurót nyert el a magyar-szlovák határon átnyúló együttműködési program keretében. A lerakóhelyek felmérését követően a Rekultiv Kft. összegyűjtötte és a jánossomorjai hulladéklerakóba szállította a szemetet.

A térség érzékeny és értékes vízbázison fekszik, ennek védelme kiemelt fontosságú - hangsúlyozta a projektmenedzser. Márpedig a községekhez tartozó erdőkben, folyópartokon, utak mentén szétszórt hulladék műszaki védelem híján szennyezi a környezetet. Ezen túl rontja a térségben élő emberek életminőségét. Szigetköz alsó részén csaknem negyvenezren élnek.

A szlovákiai partnertelepülésen ugyanezek a munkálatok zajlottak, s Nagymegyer térségében több mint 1500 köbméter szemetet szállítottak el mostanáig.

A hulladékmentesítéssel párhuzamosan tájékoztatókat tartottak diákoknak a környezet megóvásának fontosságáról, illetve bemutatókon ismertették a szelektív hulladékgyűjtés mikéntjét és a hulladékmennyiség csökkentésének lehetőségeit.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo