Hogyan határozd meg a Google Ads költségkeretet?

Természetesen mindenki kíváncsi, hogy mennyibe fog kerülni egy Google Ads-kampány még mielőtt elindítaná azt, de legtöbbször ezt nem is olyan könnyű meghatározni, mivel nagyon sok tényezőtől függ. A cikk elolvasása után sem fogsz tudni egy forintra pontos összeget meghatározni, de tudni fogod, hogyan kell egy jó becslést elkészíteni.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Költségbecslés három lépésben 

Nyilván lehetne ennél sokkal több lépéses kalkulációkat végigvezetni, de most a legegyszerűbb három lépéses módszert tekintjük át.

  • Mennyibe fog kerülni egy kattintás?
Kiindulópontként először is jó lenne tudni, mennyibe kerül egy kattintás a Google Ads-ben. Statisztikák ide vagy oda, ezt mindig nehéz pontosan megmondani, de Magyarországon a 2019-es átlagos kattintási ár körülbelül 50 forintot tett ki. Ez az adat így önmagában nem ér semmit, mert a Google Ads display hálózatán mások az átlagos kattintási árak (20-30 forint), mint a keresőben megjelenő hirdetéseknél (60-70 forint). 

Az átlagár azért sem értékelhető, mert nagyon nagy a szórás, vannak olyan keresőszavak, ahol a 200 forintos kattintási ár sem ritka, míg másoknál 20-30 forint is lehet.

Tehát ezekkel az átlag statisztikákkal nem nagyon fogsz tudni kalkulálni, mindenképpen körül kell nézned, hogy a te szakterületeden, a te célpiacodon mennyi az átlagos kattintási ár.

  • Milyen lesz a konverziós ráta?
A második szám, amit ismerni kell, hogy átlagosan hány kattintásból lesz cselekvés. Ha itt is megnézzük a magyar statisztikai átlagot, amely 1-2%, azzal megint nem megyünk semmire. Nem mindegy ugyanis, hogy mi a cselekvés, mit tekintünk konverziónak, vásárlást, ajánlatkérést, esetleg egy csali letöltését. Ráadásul az sem lényegtelen, hogy display hirdetésből vagy a keresőből érkezik-e a látogató, a keresőből induló kattintásoknál ugyanis magasabb a konverziós ráta. Az ingyenes letöltéseknél az átlag többszöröse is lehet a konverzió, ha jó a csali.

A költségkeret meghatározásához tehát ez a második fontos szám, hogy nagyjából meg tudjuk becsülni a konverziós rátát. A Klikkmarketing szakemberei segítenek, hogy a te célpiacodon milyen kattintási árral és konverzióval lehet számolni.

  • Melyek az elérendő célszámok?
Fontos kitűzni a Google Ads-kampány célját, azt, hogy hány vásárlást, letöltést, feliratkozót vagy ajánlatkérést szeretnél elérni. Enélkül nem lehet kiszámolni a költségkeretet. 

Ha például 1000 vásárlót szeretnél, és a becsült konverziós ráta 1%, akkor 100.000 kattintásra van szükség. Ha egy kattintás 50 forint, akkor ez 500.000 forintos költségkeretet jelent.

Ez az összeg csak a hirdetési költség, ehhez még hozzá kell számolni a kampány tervezésének és lebonyolításának költségeit is. Ez is döntés kérdése, hogy saját magad végzed-e el egyedül, vagy rábízod egy tapasztalt szakembergárdára, akik vigyáznak arra is, hogy ne költsd feleslegesen a pénzt, hanem a lehető legjobb konverziót érd el. 

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo