A kellemetlen lábszag okai
Az intenzív izzadás sokszor okozhat lábszagot, és sajnos a cipőbe bújtatott lábfej bőrének felületén bizonyos kórokozók is képesek elszaporodni.
Vannak olyan zokni- vagy cipőanyagok, amelyeket bizonyos időszakban nem ajánlott hordani, így ezek is okozhatnak nemkívánatos szagokat. Ha a zokni, cipő nem kerül gyakran váltogatásra, egy idő után sajnos szagosak lehetnek.
Sok embernél az idegesség, a stressz is fokozott verejtékezéssel járhat, s ez bizony akár a talpukon, lábukon is jelentkezhet. De szerepet játszhat még a hormonszint ingadozása is, s ilyenkor átmeneti lábszag léphet fel. A fertőzések, mint amilyen a körömgomba, szintén okozhatja.
Mit tehetek én a lábszag ellen?
Szerencsére nem kötelező tétlenül ülnünk, hiszen számos dolog van, amelyek segítségével felvehetjük a harcot a lábszag ellen.
Először is biztosítsuk a lábunknak a megfelelő szellőzést a nap folyamán. Ajánlott a jó nedvszívó-képességű zokni, harisnya viselése és a cipő cserélgetése is. Természetesen a megfelelő lábhigiéniáról se felejtkezzünk el!
Ezt leszámítva alkalmazhatunk különböző láb spray-ket, illetve illatos lábfürdőket is vehetünk. De sokan esküdnek például a szódabikarbónás, langyos vizes oldatra is!
Nos, ha neked is hasonló gondjaid vannak, s már a felsoroltak mindegyikét kipróbáltad, de hatástalannak bizonyultak, akkor ideje komolyabb fokozatra váltani! A Dr. Hertelendy egyedi lábápoló krémjei között megtalálod a tökéletes terméket, hogy jelentősen mérsékeld a kellemetlenségeket!
Lábszag elleni gélek
Talán szokatlanul hangozhat, hogy a lábszag ellen gélállagú készítmény is bevethető, pedig nagyon hatásos módszer! Ez kifejezetten az izzadó láb számára lett kifejlesztve, hiszen hatóanyagai révén csökkenti a lábizzadást, ráadásul kellemes hűs érzetet is biztosít. A lábszaggal szemben a levendulaolaj és borsmentaolaj tartalma is hatásos. Praktikus, adagolható formában kapható, így nagyon egyszerű az alkalmazása is!
Amennyiben sokféle tünettel egyszerre jelent meg a lábszag, vagy sosem küzdöttünk ilyen problémával, de a semmiből tűnt fel, akkor érdemes felkeresni szakorvost a témában!
A termékek használata pedig szintén ne “hasraütésre” történjen! A kockázatokról és mellékhatásokról kérdezd meg kezelőorvosod, gyógyszerészed!