Az Erste elemzője szerint az évi 6,5 százalékos növekedés csak jelentős kockázatok mellett valósítható meg, a Natixis szerint viszont a Mol agresszíven felülvizsgálta stratégiáját, agresszívebbek a piaci környezeti feltételezések. A részvényeseknek jutó megtérülések (eredményből, osztalékból) maximalizálása a 2006-os 21 százalékos aránnyal 40 százalékra növekedne. A Mol saját részvényei viszont esetleg egy akvizíció pénzeléséhez kerülnének felhasználásra, vagy a kérdés halasztódik a következő, 2008-as részvényesi közgyűlésre. A Natixis a jelen helyzetben nem változtat a Mol részvény értékelésén és célárán.
Részvényárfolyam
A Credit Suisse kiemeli, hogy a 2011-es új EBITDA cél - 2,91 millió dollár - sokkal magasabb, mint a nemzetközi befektetési bank eddigi előrejelzése, amiben 1,542 millió dolláros EBITDA-cél szerepel. A Barátság és Ural vezetéki szállítások árkedvezményeinek eltörlése jelentős stratégiai rizikót jelent. A stratégia inkább a jelenlegi, semmint a várható gazdasági tényezőkre épül. A részvényárfolyamot rövid távon a visszavásárlások támogatják.
A Deutsche Bank elemzője szerint a (hétfői) Mol bejelentés egy kísérlet arra, hogy meggyőzze a befektetőket a vállalat előnyös növekedési kilátásairól, egyben része a Mol-nak az OMV-től való függetlensége megőrzésére tett erőfeszítéseinek. Az upstream, azaz a pénzügyi támogatással megvalósuló expanzió előrejelzésében az eddigi szokásától eltérően most a Mol már a kutatási fázisban lévő mezőket is feltüntette, szemben a Deutsche modelljével, amely csak a létező mezőket veszi figyelembe. Ez ellentétben áll az eddigi pesszimistább Mol előrejelzésekkel.
Figyelemreméltó
Alfred Gusenbauer egy bécsi sajtóértekezleten elmondta, hogy Európában konszolidáció megy végbe az energiaszektorban, ezért "van értelme annak, hogy az OMV bővíteni akarja tevékenységét, s hogy ezt fúziókkal, vagy együttműködési megállapodásokkal teszi, az a menedzsment döntése" - idézte a kancellárt a Bloomberg. A kancellár szerint ugyanakkor "figyelemre méltó, hogy egy vállalat menedzsmentje a részvényesek pénzéből vásárol vissza igen-igen magas áron részvényeket, megakadályozandó, hogy a menedzsment esetleg elveszítse a vállalat feletti teljes ellenőrzést".