A létesítmény a Heves megyei község határában megvalósuló fejlesztés első üteme. A tervek szerint strand és ötcsillagos szálloda is épül a területen, összességében mintegy 11 milliárd forintból.
Csőke László a beruházó Szalók Holding Zrt. igazgatóságának elnöke elmondta: a most felavatott, 11 ezer négyzetméter hasznos alapterületű épületben, amely Európa egyik legnagyobb fürdője, 17, összesen 2 ezer négyzetméternyi medence várja a látogatókat.
Működik a fürdőben fittness és wellness központ, szépségcenter és gyógyászati centrum is - tette hozzá.
A 4,3 milliárd forintos beruházáshoz 800 millió forintnyi állami támogatást kaptak a befektetők a Széchenyi-terv keretében. Az új fürdővel mintegy 70 munkahely jön létre a településen.
A cégvezető hangsúlyozta, hogy miközben a beruházási költségek megegyeznek egy nyugat-európai hasonló létesítmény kivitelezési értékével, a szolgáltatások mintegy 30 százalékkal olcsóbbak lesznek, mint például Ausztriában.
A beruházás megvalósítására létrehozott cég 49 százalékban a Magyar Fejlesztési Bank tulajdona. Az Amerikában bejegyzett HH Global Capital Partners 44 százalékot, a szintén amerikai Grubbi Investment Ltd. 5 százalékot birtokol, a fennmaradó 2 százalék kisrészvényeseké.
A fejlesztés alapját jelentő hőforrást, amelynek 400 méter mélyről feltörő 70 fokos vize elsősorban reumatikus és gyomorpanaszok enyhítésére alkalmas, 1961-ben fedezték fel olaj után kutató geológusok.
Eger és Egerszalók önkormányzata a hőforrás hasznosítására gazdasági társaságot hozott létre, ez a cég szolgáltatja majd a vizet a gyógyfürdő üzemeltetéséhez.