Az erőmű korszerűsítésének költsége függ attól, hogy hány blokkról lesz szó - közölte Kapolyi. A korábbi információk szerint Magyarország az ukrán villamos energia legnagyobb importőre: a burstini energiakomplexumból évi hárommilliárd kilowattóra mennyiséget hasznosít.
A System Consulting egyenként 20-50 megawatt kapacitású törpe vízierőművek építését is tervezi a Tisza mellékfolyóin ukrán területen, aminek finanszírozásába külső tőkét is bevonnak. Ezeknek a vízierőműveknek a kapacitása összességében eléri majd a több száz megawattot - tette hozzá. Kapolyi László hangsúlyozta, hogy ez a magyar villamosenergia-rendszer egyensúlya szempontjából fontos, és hozzájárul a magyarországi csúcsfogyasztás kielégítéséhez.
Hangsúlyozta, hogy ezek a beruházások szorosabbra fűzik a magyar-ukrán energetikai kapcsolatokat, amelyek növelik a magyar villamosenergia-rendszer rugalmasságát.
Kapolyi László cáfolta a Népszabadság értesülését arról, hogy az Ukrajnában tervezett egymilliárd köbméter kapacitású gáztároló projektben részt venne.
Ugyanakkor megerősítette a lapnak azt az információját, miszerint az osztrák Meinl International Power (MIP) céggel tárgyalásokat folytat arról, hogy a Vásárosnaményban tervezett 234 megawatt kapacitású erőmű projektben az osztrák cég is részt vegyen. Az MTI kérdésére hozzátette, a mintegy 77 milliárd forint beruházást jelentő projekt része a 234 megawatt kapacitású gáztűzelésű erőmű és egy bioetanol üzem. Ez utóbbi beruházásban esetleg részt venne az állami tulajdonú Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) is, de erről még folynak a tárgyalások, döntés nincs - mondta Kapolyi László az MTI-nek.