Ingatlangazdálkodó sikerszámokkal

Nem ok nélküli, hogy a tőzsdén rekordmagasságot ért el a Graphisoft Park papírja, a cég rendkívül kedvező tartalmú gyorsjelentést bocsátott ki.

A Graphisoft Park az év első felében 2,532 millió euró bevételt ért el az ingatlangazdálkodásból, 36,5 százalékkal többet az egy évvel korábbinál, nettó nyeresége pedig 72,2 százalékkal 713 ezer euróra nőtt -  jelentette a társaság gyorsjelentésében.

Az év egészére a menedzsment 5,5 millió euró körüli árbevétellel és 1,5 millió euró nettó nyereséggel számol. Ez kissé elmarad az első negyedévi gyorsjelentésben publikált becsléstől. A társaság vezetésének jelenlegi ismeretei szerint 2008-ban 6-6,5 millió euró árbevétel és 2 millió euró nettó profit várható, míg 2009-ben az árbevétel 7-7,5 millió euró, a nettó nyereség pedig 2,5 millió euró körül alakulhat. Az adó- és kamatfizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti nyereség (EBITDA) az első negyedévben 991 ezer euró, a második negyedévben 980 ezer euró volt.

Bár a Graphisoft Park üzemi nyeresége a második félévben 532 ezer euró volt az első félévi 603 ezer euró után, ugyanakkor a második félévi jobb pénzügyi eredmény nyomán a második félévben a nettó profit 358 ezer eurós összege kissé nagyobb az első negyedévi 355 ezer eurónál.
A társaság saját tőkéje június 30-án 23,516 millió euró volt, szemben a tavaly év végi 22,609 millió euróval.

A Graphisoft Park részvényei a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájába forognak, a szerdai kereskedésben rekordmagasságot, 1.585 forintot ért el a papír, az elmúlt 12 hónap legalacsonyabb árfolyama 750 forint volt.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo