A nagy cégek beszállítói hátterének biztosítására, a gazdaságfejlesztésben való partneri viszony érvényesítésére együttműködési megállapodást kötött az ITD Hungary, valamint Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara; a dokumentumot szerdán Debrecenben írta alá Spányik Péter üzletfejlesztési igazgató és Miklóssy Ferenc, a kamara elnöke.
Miklóssy Ferenc szerint az együttműködés célja, hogy pályázati és más forrásból minél több beszállító vállalkozást tegyenek alkalmassá a multinacionális cégek igényeinek ellátására. A kamara koordináló szerepet vállal a kis- és középvállalkozások felkészülésében is. Miklóssy szerint az ITDH-val való együttműködés nyomán minél több térségi vállalkozás válik majd alkalmassá arra, hogy nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában, vagy akár azon túl is beszállítója legyen a nemzetközi cégeknek.
Spányik Péter elmondta: az ITDH elkészítette beszállítási útmutatóját, mert úgy ítéli meg, hogy a legnagyobb hiány az információ és a kapcsolati rendszer kialakítása a vállalkozásoknál. Ezért együtt a kamarával beszállítói klubot is működtetnek majd az észak-alföldi régióban.
Erősödj, beszállító
Több térségi vállalkozás válik majd alkalmassá arra, hogy akár Magyarországon túl is beszállítója legyen a nemzetközi cégeknek.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.