Bővíti komáromi gyárát a Nokia

További bővíti a Nokia komáromi gyárát: a közel 10.000 négyzetméter alapterületű új épület várhatóan 2007 augusztusára készül el, a befektetés értéke eléri a 10 millió eurót.

A Nokia pénteki közleménye szerint a döntés az iparágban végbement erőteljes volumennövekedés hatására született. A Nokia bejelentette azt is, hogy Komáromban, a mobiltelefon-gyár megalapítása után hét évvel, 2006 végén gyártották le a háromszázmilliomodik mobiltelefont.

Az új beruházás során a szállítással és a szállítás előtt álló termékek előkészítésével kapcsolatos igények kielégítésére, valamint egyéb, például szociális feladatok ellátására szolgáló épületet létesítenek.

A Nokia közölte: az új befektetés jelzi, hogy a cég továbbra is elkötelezett Magyarország és a komáromi gyár mellett. A Nokia a mobiltelefon-kereslet növekedése alapján 1998-ban döntött úgy, hogy Magyarországon mintegy 100 millió eurós zöldmezős beruházásba kezd. Magyarországot és a komáromi régiót kedvező földrajzi helyzete, kiépült infrastruktúrája és jól képzett munkaereje miatt választották. A komáromi gyárban az első Nokia mobiltelefon mindössze 8 hónappal az 1999 áprilisi alapkőletételt követően, 2000 januárjában készült el. Három évvel ezelőtt a Nokia a komáromi gyáregység bővítését jelentette be. A bővítésre szánt befektetés értéke meghaladta az 50 millió eurót. A bővítés után a teljes gyártási terület több mint 50.000 négyzetméterre nőtt. A beruházás rendkívül gyorsan megvalósult: az új gyártósorokról származó első mobiltelefonok már 2004 őszén a piacra kerültek.

   

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo