A Malév is elkelt

Kétszázmillió forintért veszi meg a Malév száz százalékos részvénycsomagját az Airbridge - jelentették be az adásvételi szerződés aláírása után.

Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. közleménye szerint az orosz cég legalább 12 és fél milliárd forintos tőkeemelést is vállalt a magyar légitársaságnál. Az Airbridge orosz tulajdonosa, Borisz Abramovics sajtótájékoztatóján azt mondta: tömeges elbocsátásokat nem tervez, sőt a növekedésnek köszönhetően plusz munkaerőre is szüksége lesz. Úgy vélte: a Malév 2 év múlva nyereséges lehet, utasforgalma pedig évente mintegy negyedével nő majd. Az Airbridge összesen mintegy 20 milliárd forint értékű garantált forrást von be a privatizációs tranzakcióba.

A tranzakció pénzügyi zárásának tervezett időpontja 2007. március vége, ekkor kerülhet sor a vételár megfizetésére, valamint a befektető által már korábban letétbe helyezett 20 millió euró mértékű tőkeemelés jogerőre emelkedésére is.

"Az ÁPV Zrt. elégedett a privatizáció eredményeivel, az értékesítés mindenképpen pozitív hatású a légitársaság számára. A Magyar Állam a Malév Zrt. értékesítése révén nem szenved hátrányt, kötelezettségeinek egy jelentős része megszűnik, miközben a légitársaság hosszabb távú működésének feltételei kedvezően alakulnak, a tulajdonosváltás révén jelentős tőkéhez és addicionális piaci lehetőségekhez jut" - áll a közleményben.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo