Magyar Multi Program
A harmadik alkalommal, 100 milliárd forint keretösszeggel meghirdetett programban 100 millió forinttól 2,5 milliárd forintig terjedő támogatást igényelhetnek a vállalkozások, előreláthatóan 35-50 százalék közötti támogatási intenzitás mellett. A felhívásra azon vállalkozások jelentkezhetnek, amelyek tartós fejlődése komplex fejlesztési támogatás biztosításával segíthető elő, illetve az olyan, gyorsan növekvő cégek, amelyek a támogatás révén tovább erősödhetnek, és így a nemzetközi piacokon is érvényesülni tudnak. A kérelmeket 2021. október 11. és 2022. szeptember 1. között lehet benyújtani. A programról itt olvashat további részleteket.
Támogatás K+F-re
137 milliárd forintos pályázat indult cégek kutatásainak és fejlesztésének erősítésére. Olyan cégek pályázatait várják, amelyek újdonságot jelentő termék, technológia vagy szolgáltatás létrehozását tervezik. Kísérleti fejlesztésekhez, ipari kutatásokhoz, eszközbeszerzésekhez, iparjogvédelmi lépésekhez és piacra lépéshez kérhető támogatás. A pályázatokat 2021. október 18-tól lehet majd benyújtani.
Vállalkozásfejlesztés
A cégek szeptember folyamán is pályázhatnak még vállalkozásfejlesztésre. A keret 540 milliárd forint. Ezt Varga Mihály pénzügyminiszter jelentette be még július végén. Számításaik szerint több mint 6-7 ezer vállalkozásnak tudnak majd segíteni a pályázatokkal.
- kb. 140 milliárd forintos keretösszeggel elsőként a kutatás-fejlesztést és innovációt erősítő felhívások indultak el
- 70 milliárd forintot fordítanak a vállalati képzésekre
- 330 milliárd forintot különítenek el vállalkozás-fejlesztésre
A Vidékfejlesztési programban 50 milliárd forint keretösszeggel meghirdetett, terménytárolók, szárítók és tisztítók fejlesztésére augusztustól lehet pályázni. A kérelmek benyújtására mezőgazdasági termelők jogosultak. A vissza nem térítendő, elnyerhető támogatás maximális mértéke pedig 1 milliárd forint lehet. Főszabályként az összes költség 50 százalékát lehet támogatásként megkapni, ez a közép-magyarországi régióban 40 százalék, de a fiatal mezőgazdasági termelők által és a kollektív módon végrehajtott projektek 10 százalékponttal megemelt támogatási intenzitásra jogosultak – hangsúlyozta a tárcavezető. A pályázati felhívás részletei itt található.
Élelmiszeripari és borászati fejlesztések
Augusztus közepe óta lehet pályázni az élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztésére. A 200 milliárd forint keretösszegű felhívás forrásaiból az élelmiszeripari és a borászati tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések támogathatók. Az igényelhető, vissza nem térítendő támogatás minimális mértéke 100 millió forint, maximális összege 5 milliárd forint, a támogatási intenzitás fő szabály szerint 50 százalékos, de ez egyes tevékenységek, régiók és vállalkozásméret esetében eltérhet.
Családsegítő startup-verseny
Szeptember 15-ig meghosszabbították a családokat segítő, okos megoldásokat nyújtó startup vállalkozásoknak meghirdetett Smart Family Nagydíj 2021 verseny pályázati határidejét.
Keresik az Év Felelős Foglakoztatóját
Szeptember 17-ig jelentkezhetnek a cégek “Az Év Felelős Foglalkoztatója” díjakra. A pályázaton hagyományosan több kategóriában osztanak díjakat: elismerés jár a felelős foglalkoztatás terén legjobban teljesítő kisvállalkozásoknak, középvállalkozásoknak, nagyvállalatoknak és a közszféra szervezeteinek. A pályázati felhívás és a dokumentáció itt érhető el.
Napelemes pályázat a lakosságnak
Bár nem cégeket érint, mégis érdemes megemlíteni, hogy szeptember 12-éig lehet véleményezni a lakossági napelemes és fűtési rendszerek támogatásáról szóló pályázati tervet. Ugyanis ez lenne az első nagyszabású, lakosságnak szóló klímavédelmi pályázat, több mint 201 milliárd forint keretösszeggel. Számítások szerint ez mintegy 35 ezer háztartást érintene. A pályázatot négy ütemben hirdetnék meg régiós csoportosításban, egy hetes csúsztatásban, az első ütem 2021 november 15-étől indulna 2021 december közepéig, több mint 100 milliárd forint kerettel. Bővebben itt.