Szakmunkás cikkek
Ezek a szakok kecsegtetnek a legjobb feltételekkel a pályakezdőknek
Ma már nem feltétlenül a keresett, magas pontszámot elváró szakok kínálják a legnagyobb kereseti lehetőséget.
A vízvezeték-szerelők és a napelem-telepítők durvultak be a leginkább áremelésekkel
A szakemberek több mint háromnegyede emelt árat az elmúlt évben.
A magyar kisvállalkozók számára összeomlott a munkaerőpiac
Általános a rosszkedv a magyar kis- és mikrovállalkozók között, ha a munkaerőpiaci helyzetre kérdez rá valaki. Minőségi munkaerő, szakmunkás egyáltalán nincs, segédmunkás csak elvétve.
Többet kereshetnek a fizikai munkások, de ez régiónként eltérő
A harmadik negyedévben 980 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére, ami 14 százalékos növekedést jelent a tavalyi év hasonló időszakához képest.
Betanított munkásból és eladóból a legnagyobb a hiány
Betanított munkásokra, valamint bolti eladókra van a legnagyobb kereslet, ugyanakkor az adminisztrátor állásokra jelentkeznek a legtöbben - írja a az álláskereső portál legfrissebb elemzése.
Ennyiért nem megy senki szakmunkásnak
Már nem csak szakmunkásokból van hiány. A GKI Gazdaságkutató Zrt. vállalati felmérése kitért ennek néhány okára, többek között arra, hogy mely munkakörök esetében érzik a cégek a legjelentősebbnek a munkaerőhiányt.
Ezekből a szakmunkásokból van hiány Németországban
Összesen 19 ezer szakmunkás hiányzik a német cégeknél, különösen a keleti országrészben van hiány a munkáskézből. A szakképzésben ugyan egyre több a tanuló, mégsem elég a nyitott állások betöltésére.
Magas költségek és munkaerőhiány nehezíti a fellendülést
A jelenlegi előrejelzések szerint a teljes építőipari teljesítmény 8, illetve 12 százalékkal bővülhet 2017-ben és 2018-ban, de a növekedést nagymértékben akadályozza a kivitelezési költségek emelkedése és a szakképzett munkaerő hiánya. A CBRE szakértői szerint ezen problémák a kivitelezések elhúzódását és a fejlesztők nyereségét is veszélyeztetik.
Így mentenék a munkaadók a szakképzést
A törvényi keretek adottak az eredményes szakképzéshez a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) szerint, hiszen a foglalkoztatáspolitika legfontosabb eszköze az oktatáspolitika, de számos, jórészt örökölt, illetve hosszabb idő alatt kialakult komplex probléma terheli a rendszert jelenleg, melyekre komplex válaszok szükségesek.