Gazprom cikkek
Kevesebb gázt kapunk az oroszoktól
Az orosz Gazprom az idén a tavalyinál mintegy 5 százalékkal kevesebb földgázt exportál Európának - közölte a vállalat dokumentumaira hivatkozva egy banki forrás. Eszerint a múlt évi 179 milliárd köbméter helyett 170 milliárd köbméternyi várható.
Az oroszok egy fillér kártérítést sem fizetnek?
Oroszország levélben tájékoztatta az Európai Bizottságot arról, hogy nem fogad el semmilyen vádat az európai uniós országoknak szánt gázellátás év eleji szünetelése miatt.
A Nabucco egy üresjárat?
Üresjáratnak nevezte a Vremja Novosztyej című orosz lap keddi számában a budapesti Nabucco-csúcsot, mivel Türkmenisztán és Azerbajdzsán, ahonnan Európa a vezetéken Oroszország elkerülésével kapni szeretné a gázt, ezúttal sem kíván garanciákat adni a vezeték feltöltésére.
Gazprom: kártérítést ajánlunk Magyarországnak
A Gazprom többletgázszállítást ajánl magyarországi partnereinek, kártérítésként a január 20-ig kieső 500 millió köbméter földgázért, az eddigi szerződéses áron - közölte Alekszandr Medvegyev, a vállalat vezérigazgató-helyettese a Budapesten tartott sajtótájékoztatón.
Gázválság: olcsóbb gázt kap Bulgária?
A Gazprom megvizsgálja Bulgária kártalanítási igényét a január első felében elmaradt gázszállítás miatt, mondta az orosz Gazprom gázvállalat vezérigazgató-helyettese, Alekszandr Medvegyev pénteken Szófiában.
Megindult a gáz Oroszország felől
Reggel, közép-európai idő szerint 8 órakor a Gazprom megindította a gázt Ukrajnán át Európa felé, legelőször a Kurszki területen lévő Szudzsa állomás felől a Balkán irányába. Az még kérdéses, hogy mennyi idő alatt jut el Európába, ám Magyarország készen áll a fogadásra. Ukrajna egy grammot sem vehet le a tranzitmennyiségből.
Hazánk nem kap gázt Ukrajnából!
Kedden 15.30 órakor leállt Ukrajnából az orosz földgáz szállítása Magyarország felé - jelentette be Molnár Csaba energiaügyi miniszter és Zsuga János, az FGSZ Földgázszállító Zrt. vezérigazgatója kedden a földgázellátási krízisbizottság ülése után. Ausztria felől, a szerződés szerinti mennyiség mintegy fele, 3 millió köbméter földgáz érkezik. A Balkán felé, például a Bulgáriába irányuló gázszállítás már reggel leállt.
Ez az év is jól kezdődik: az oroszok elzárták a gázt
Szerződés szerint érkezik a földgáz Magyarországra, egyelőre fennakadás nincs a gázszállításban - közölte a Földgázszállító Zrt szóvivője, miután világossá vált, hogy az orosz-ukrán elszámolási vita nem rendeződött, és a Gazprom először negyedére csökkentette, majd teljesen leállította az Ukrajnának szánt gázszálítást.
Január 1: az oroszok elzárják a gázcsapot?
Az orosz Gazprom szerdán közölte, hogy 2009. január elsején, közép-európai idő szerint 8 órakor leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást, ha szerda éjfélig nem írják alá az új szerződést.
Ismét egy részvény, amivel milliókat kereshet!
A világban uralkodó válság hatására a Gazprom árfolyama is hatalmasat esett az utóbbi időkben. Most érdemes részvényeket vásárolni!