A legutolsó határidő néhány napja telt le, de nem történt semmi. Pontosabban annyi igen, hogy újabb és újabb környezeti ártalmak "folytak át" Nyugatról az országba. Olajszennyezés, óriási sóterhelés a Lapincs folyón, miközben a Szentgotthárd és termálfürdőjének tőszomszédságába tervezett heiligenkreutzi szemétégető hatástanulmánya még nem készült el.
Az egy térségbe összpontosuló sorozatos környezetkárosítás a magyar szakminiszterek folyamatos - bár kevéssé rámenős - tiltakozását váltotta ki. Politikailag a helyzet új dimenziót kapott azzal, hogy a magyar államfő a jelek szerint elérkezettnek látja az időt, hogy eredeti terveinek megfelelően zöldállamfőként lépjen fel. - írja a Népszabadság mai számában.
Sólyom is beszállt
Szokatlan politikai magasságokba csapott fel tegnap a Rábát évek óta szennyező hab ügye. Sólyom László köztársasági elnök váratlan keménységgel bírálta a szomszédos Ausztriát. Indulatait magyarázza, hogy már 2002-ben indult aláírásgyűjtés a Rába szennyezett habzása miatt - eredménytelenül.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.