A súlyos aszály miatt négyéves mélypontra csökken az idén Romániában a búzatermés. A mezőgazdasági minisztérium előzetes becslése szerint a termés csak 3 millió tonna körül lesz Romániában, s ez a mennyiség egyet jelent a négyéves mélyponttal. Az Erdélyben megjelenő Népújság információja szerint a román szaktárca a búza vetésterület 99 százalékának betakarítása után 2,99 millió tonnára becsülte a betakarított mennyiséget. Pénzbe átszámolva a baj: több mint 160 millió eurónyi kárt okozott a szárazság a mezőgazdaságban. Az agrárkormányzat adatát a termelők azzal fejelték meg, hogy szerintük az aszály 1,5 milliárd euró értékű termést pusztított el.
A szárazság az idén 0,5-1 százalékponttal csökkentheti Románia hazai össztermékét, a nemzeti tervezési bizottság jelenlegi összegzése szerint. A Népújság hivatkozik a bizottság vezetője korábbi kijelentésére: az idei szárazság mintegy 10 százalékkal csökkenti a mezőgazdasági termelést: a búza, a rozs, az árpa és a repce termőterületének 60 százalékát érinti.
Romániát sem kerüli el...
Az aszály nem ismer országhatárokat, egy lapjelentés szerint Romániában legalább akkora a baj, mint nálunk, az eddigi kár több mint 160 millió euró.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.