Közgazdász nagyhét Debrecenben

A téma és a helyszín egymásra talált, érvel Debrecen fejlődésére utalva a Közgazdasági Társaság főtitkára a szakma vándorgyűlésének vendéglátójára.

"Felzárkózásunk a kibővült Európában" címmel 2007. szeptember 20-22-én Debre­cenben, a Kölcsey Központban rendezi meg a 45. Közgazdász-vándor­gyűlést az idén 113 éves Magyar Közgazdasági Társaság. A közgazdász szakma legnagyobb hagyományú és legrangosabb tanácskozásán mintegy nyolcvan előadó és sok száz résztvevő vitatja meg a régiónk gazdaságának aktuális kérdéseit. A dr. Halm Tamás, a társaság főtitkára által jegyzett közleményből pedig az is kitetszik, hogy az idén a téma és a helyszín tökéletesen "egymásra talált", hiszen aligha van hazánkban még egy város, amelyik olyan lendületesen fejlődött volna az elmúlt évtizedben, mint Debrecen.

A vándorgyűlés a magyar gazdaság prominenseinek olyan találkozója, ahol közvetlenül képet kaphatunk hazánk gazdasági fejlődésének folyamatairól, a gazdaságpolitika cél­kitűzéseiről, a nemzetközi kapcsolatokról, az Európai Unió számunkra nyújtott lehető­ségeiről. A rendezvényen előadást tart többek között Kiss Péter, Veres János, Dras­kovics Tibor és Bajnai Gordon miniszter, Borbély László román fejlesztési miniszter, Simor András magyar és Mugur Isarescu román jegybankelnök, Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék és Katona Tamás, a Magyar Államkincstár elnöke, Kósa Lajos polgár­mes­ter, Rácz Róbert, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke, valamint a magyar gazdasági élet és a közgazdász szakma számos meghatározó szereplője.

Az idei rendezvényt - most először - a Romániai Magyar Közgazdász Társasággal együttműködésben szervezzük, és együttesen vitatjuk meg a két ország európai uniós tapasz­talatait, mindenekelőtt a területfejlesztés és az uniós fejlesztési források fel­használása terén. Az RMKT több mint száz fős küldöttséggel képviselteti magát a rendezvényen, így a vándorgyűlésen elkezdődő közös gondolkodás hosszú távú együtt­működéseket, igazi partneri kapcsolatokat és a határ menti térségek lakóit szolgáló projekteket, pályázatokat eredményezhet majd. A legtöbb szekcióban elő­adással is szerepel egy-egy képviselőjük, és a területfejlesztési szekció egy részét a magyar-román területi együttműködésnek szentel­jük. Talán kevéssé közismert, de a Román Köz­társaság közelmúltbeli impo­náló gazdasági teljesítménye számos tanulsággal szol­gálhat a magyar gazdaság irá­nyítói és szereplői számára.

Mint minden páratlan évben, úgy idén is a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával együtt­működve rendezzük meg vándorgyűlésünket, ami garancia arra, hogy a vállalkozásokat legközvetlenebbül érintő témák kitüntetett szerepet kapjanak az előadásokban és a viták­ban - ismertette közleményében a társaság főtitkára.

A 45. Közgazdász-vándorgyűléssel kapcsolatban bővebb felvilágosítás a Magyar Köz­gazdasági Társaság honlapján, a www.mkt.hu internetes címen található, és ugyanitt tölt­hető le a vándorgyűlés jelentkezési lapja is.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo