Újabb jel mutatja, a közelmúltban még szigorításokkal - például adóemeléssel - operáló német kormányzat döntései, gazdaságpolitikája bejött. Most már elindíthatják lefelé a cégeket terhelő befizetések mértékét. A Bundesratban igent mondtak a vállalatok adóztatásáról szóló jogszabály jövő évi módosítására. Eszerint a nyereségadó kilenc százalékkal lesz alacsonyabb a jelenleginél, azaz 2008-től 30% lesz. Ezzel a lépéssel számottevően javulhat az üzleti szféra versenyképessége. A német kormányzat arra törekszik, hogy a befektetők ne fordítsanak hátat az országnak, sőt mind inkább az ottani invesztíciókban találják meg számításaikat. Önvédelmi lépésre is vállalkozik a fiskális kormányzat, a mérséklés miatti kiesést úgy ellensúlyozzák majd, hogy növelik az adóalapot, s csökkentik a kamatfizetés levonásának lehetőségét a profitból.
Kevesebb adót fizetnek a cégek
Bevált a nagykoalíciós gazdaságpolitika Németországban, most már dönthettek úgy a felsőházban, hogy kevesebb közterhet kelljen beszedni a cégektől.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.