Portugál vállalkozás építi fel Bukarest mellett Románia első nagyobb bioüzemanyag-gyártó bázisát. Az Új magyar szó című lap információi szerint repcéből, napraforgóból állít elő biodízelt a hamarosan elkészülő üzem. A romániai gazdasági tárca elképzelései szerint már júliustól a gázolaj legalább 2 százalékos bioüzemanyag-tartalmát írják elő, s ezt az arányt emelnék fel 2009-ig 5,75 százalékra. A Bukarest közelében lévő üzem az idén várhatóan már 20 ezer tonna biodízelt állít elő, jövőre pedig 50 ezer tonnát. A vevő a Petrom két finomítója lesz.
Biódízel a szomszédban
A gázolaj 2 %-os bioüzemanyag-tartalmát írják elő Romániában, ezt az arányt emelnék fel 5,75 %-ra. A repcét portugálok építette üzem dolgozza fel.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.