Románia - uniós csatlakozása jegyében - nemzetközivé tette állampapír piacát. Az évet azonban most sem kezdik állampapír kibocsátással - olvasható a román szaksajtóban. Tény, hogy a büdzsét többlete miatt nincs ok a sürgős pénzpiaci források megszerzését. Az azonban igaz, hogy terveznek 500 millió eurónyi értékben idei államkötvény kibocsátást. Azt még csak találgatja a nemezközi pénzpiac, hogy mikor kerül sor erre a lépésre Bukarestben. A legtöbb "voks" alapján az valószínűsíthető, hogy már februárban találkozni lehet az első államkötvénnyel. Romániában azzal számolnak, hogy 2007-ben szerény mértékű GDP-hiány keletkezik, tehát valóban szükségessé válik az adósságfinanszírozás is.
Vége az állampapír-szünetnek?
A pénzpiacon már jó ideje nem lehetett találkozni romániai állampapír kibocsátással. Az idén februárban azonban sor kerülhet rá.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.