A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium a Budapesti Értéktőzsde ZRt. közreműködésével - két éve elindított programja folytatásaként - újra meghirdeti a tőzsdei bevezetésre készülő gazdasági társaságoknak szóló pályázatát. A pályázat meghirdetésekor a tárca a tőzsdei bevezetésre készülő vállalkozások támogatására 100 millió forintot különített el, de ha szükséges, a keretet más forrásból kiegészítheti. A támogatásra az Európai Gazdasági Térség valamely tagállamában székhellyel rendelkező gazdasági társaságok pályázhatnak, amelynek feltétele, hogy a pályázat benyújtását megelőzően a pályázó csatlakozzon a BÉT által létrehozott Tőzsdeképes Cégek Klubjához. A támogatás visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatást jelent, melynek mértéke a bevezetés igazolt költségeinek 50%-a, de maximum 25 millió forint. A támogatás feltétele, hogy a pályázó által kibocsátott részvényeket 2008. május 31. napjáig bevezessék a Budapesti Értéktőzsdére, és a társaságok vállalják, hogy a bevezetést követően legalább 2 évig a tőzsdén maradnak. A pályázatokat 2007. július 2. és október 31. között folyamatosan beadhatják a társaságok, az elbírálás is folyamatos.
Tőzsdére (be)segítő támogatás
A GKM-től kapható támogatás visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatást jelent a tőzsdei bevezetésre készülő gazdasági társaságoknak.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.