Pénzhagyó a szerda?

Idehaza nem sok minden történt, mégis gyengült a forint, s a BÉT-en sem jó a hangulat. Az amerikai fejlemények Európa közvetítésével érkeztek meg vajon?

A mi miért következett be szerdán reggel és délelőtt a pénzpiacon és a tőzsdén, még nem teljesen egyértelmű: az okokra vélhetően később derül fény. Az azonban már elkönyvelhető, hogy gyengült a forint, a reggeli kereskedésben az euró/forint árfolyam 258,35/45 volt a kedd délutáni 257,90/258,00-as szint után. A dollár/forint árfolyam 190,10/20, míg kedd délután 189,10/20 volt.

A tőzsde reggeli adatai sem pozitív előjelűek, egyértelműen gyengült valamennyi lényeges papír. A Mol 1,6 százalékkal, az OTP 1,9 százalékkal, a Magyar Telekom egy százalékkal, a Richter 1,2 százalékkal.

A magyarországi jelenségek párhuzamosan következtek be az európaiakkal,  a nyugati tőzsdék rendre negatívan reagáltak elsősorban az amerikai történésekre. Az ottani keddi fejlemények lényege a folyamatos esés volt, s hetek óta nem könyveltek el akkora veszteséget az amerikai részvénypiacokon, mint ezúttal. A Fed környezetéből származó információk pedig arra utaltak, hogy a remélt kamatcsökkentésre nincs esély, s ez a részvények árfolyamát végképp kedvezőtlenül befolyásolja. A pénzügyi szektorról amúgy is negatív jellemzések láttak napvilágot, s most már mind többen tartanak egyre komolyabban a gazdaság lassulásától is.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo