Spanyolországban például a gyerekek kötelességei közé tartozhat hamarosan, hogy segítsenek otthon a házimunkában, és tiszteljék szüleiket. Ugyan egyelőre csak törvénytervezet, de tartalmazza azt is, hogy életkoruknak megfelelően, de nemüktől függetlenül kell részt venniük az otthoni kötelességekben, bár büntetés vagy bírság nincs kilátásba helyezve, ha nem tesznek eleget a törvényi előírásnak. Ugyanez a férjeknek már kötelességük, ahogy a gyerekek körüli segítség is az. Persze nem mindenki szerint szükséges mindezt törvényben lefektetni, hiszen a családokon belül megvannak erre a saját szabályok – közölte a BBC cikke nyomán a HR Portál.
Bár Németország mindig is híres volt a munkamorálról, mostanában inkább próbálják könnyíteni az alkalmazottakra nehezedő terheket. Így például egy márciusi szabályozás szerint a felsőbb vezetés, kivételes vészhelyzetektől eltekintve, nem zargathatja munkaidő után a beosztottakat. Van, ahol az e-mail hozzáférést is korlátozzák. Így szeretnék őket megóvni a túlterheléstől, kiégéstől. (Ilyen irányú próbálkozás Franciaországban is terítéken van.)
Nálunk a Munka Törvénykönyve szabályozza ezt a területet, erről itt olvashat részletesebben.
Japánban a derékbőségnek szabtak határt egy 2008-as rendelkezésben a 40–75 év közötti korosztály számára. Ezt évente ellenőrzik is egy foglalkozás-egészségügyi vizsgálat keretében. Akik nem felelnek meg az előírásoknak, azoknak fogyókúrát írnak elő, ha pedig nem járnak sikerrel, nagyobb összeggel kell hozzájárulniuk az időskori egészségprogramokhoz.
Van, ahol éppen a szabályozás hiánya jelenthet hátrányt a munkavállalóknak. Az Egyesült Államokban például nem létezik központi szabályozás a kötelező szabadság kiadásáról, betegszabadság mértékéről vagy az ebédszünetről. Így az teljes mértékben a munkáltatótól függ. Ezért van például az USA-ban sok helyen mindössze 10 nap szabadság egy egész évre, de ez sem kötelező.