Az utóbbi években egyébként is rendkívüli sebességgel változott a világ, a koronavírus hatásai pedig még inkább gyorsítottak a tempón. Kevés olyan munkakör van, amiről kijelenthetjük, hogy évtizedek múlva is létezni fog – a jövő a folyamatos változásé, melyben akkor tudunk érvényesülni, ha rugalmasak vagyunk és képesek az alkalmazkodásra.
A járvány miatt sok vállalkozásnak kellett már rövidtávon is módosítani a profilját vagy új alapokra helyezni a működését. A koronavírus utáni időszakban a munkaadók jelentős része épp ezért olyan alkalmazottakat keres, akik kreatívak és közel áll hozzájuk az innovatív szemlélet, valamint felértékelődik velük kapcsolatban a kritikus gondolkozás képességének igénye is. A vállalatok vezetői azokat a munkatársakat keresik majd, akik objektíven szemlélik a világot, ki tudják szűrni a hiteles információkat és képesek az önálló problémamegoldásra.
A karantén időszak alatt a munkavállalók szükségszerűen nagyobb szabadságot kaptak az időmenedzsmentben és a feladatok elvégzésének módjában is. Ennek megfelelően nagyobb szerepet kaptak az jó vezetési képességgel bíró, kollégákat motiválni képes, magas érzelmi intelligenciával rendelkező munkatársak. Előttük újabb lehetőségek nyílhatnak a jövőben is, miután az otthoni munkavégzés intézménye szinte biztosan velünk marad hosszabbtávon is, így ezek a vezetési képességek is elvártak maradnak.
A jó hír az, hogy a konstans növekedés miatt állandó munkaerőhiánnyal küzdő technológiai szektor tárt karokkal várja az új karrierlehetőséget keresőket. Az elhelyezkedésükhöz szükséges ismertek megszerzéséhez pedig számos képzési program közül választhatnak, a nagylétszámú, az egyéni fejlődésre kisebb hangsúlyt helyezni képes ingyenes tömegképzésektől kezdve a kiscsoportos, gyakorlatorientált és sokrétűbb tudást adó költségtérítéses képzésekig.