Világszerte közel megháromszorozódott a vállalati M&A-ügyletek értéke az év első hat hónapjában, ami összesen több mint 2 600 milliárd dollárra nőt a 2020 hasonló időszakában elért 926 milliárd dollárhoz képest. Az európai tranzakciós piac 412 milliárd dolláros új rekorddal szinte megduplázta a tavalyi 245 milliárd dolláros eredményét.
Hollandia és Írország az országhatárokon kívüli felvásárlásokban jeleskedtek az egyenként több mint 50 milliárd dolláros piacukkal, míg az Egyesült Királyság a szigetországba érkező 87 milliárd dollárnyi külföldi tranzakciókkal ért el több mint 50 százalékos növekedést.
A hazai tranzakciós piac fellendülését két fontos trend hajtotta az elmúlt időszakban dr. Vaszari Péter, az EY stratégiai és tranzakciós tanácsadással foglalkozó üzletágának vezetője szerint. A COVID-19 gazdasági hatásainak enyhítése céljából adott mentőcsomagok és megnövelt likviditás hatására sok úgynevezett „olcsó pénz” volt a piacon, ráadásul a járvány a digitalizáció fontosságára is felhívta a figyelmet, ami miatt sok cég döntött technológiai vállalatok felvásárlása mellett. A szakértő emellett kiemelte:
„egyre több hazai nagyvállalat éri el azt az érettségi szintet, hogy már vevőként tud megjelenni külföldön. A magyar vállalatok növekedése hosszú távon is pozitív hatással lesz a tranzakciós piacra.”A technológia (783 milliárd dollár) továbbra is a legvonzóbb terület a befektetők számára, azonban a média és a szórakoztatóiparban is számos nagy üzletet kötöttek, aminek köszönhetően megtízszereződött a szektorban megvalósult ügyletek értéke 157 milliárd dollárra. A társaságok a fenntarthatósági célok elérése érdekében indítottak el számos felvásárlást, aminek következtében a megújulók piacán ugyancsak szinte megháromszorozódott a tranzakciók értéke, így az első félévben elérte a 96,5 milliárd dollárt.